10 książek o finansach, które warto przeczytać

Image

Rynek wydawniczy obfituje w książki o tematyce ekonomicznej. Powoduje to prawdziwy zawrót głowy czytelników i problem w wyborze odpowiedniej lektury. Dlatego zebraliśmy 10 najlepszych książek o tematyce finansowej dostępnych na wyciągnięcie ręki dla wszystkich, którzy pragną pogłębić wiedzę o świecie inwestycji.

1. Jim Cramer «Get RichCarefully»

Książka opisuje 35 lat inwestowania, które dały autorowi doświadczenie i cenną wiedzę o giełdzie. Równocześnie, Cramer przestrzega przed zbyt nagłym wzbogaceniem się, ponieważ może ono doprowadzić do nieprzemyślanych decyzji i poważnych finansowych konsekwencji.

2. Michał Szafrański «Finansowy Ninja»

Książka określana jest jako podręcznik osobistych finansów, który powinien znaleźć się na liście „do przeczytania” każdej osoby chcącej uporządkować swoje finanse. Lektura została napisana przystępnym językiem i pozwala na dogłębne zapoznanie się z zagadnieniami dotyczącymi budżetu domowego.

3. George Soros «Alchemia fnansów»

Znany z ogromnego doświadczenia podpartego wiedzą teoretyczną – Soros, zgromadził zbiór praktycznych porad, które pomogły mu w drodze do fortuny. Autor zabiera nas w opowieść o tym jak rzucił na kolana Bank of England i przedstawia jeden z najpotężniejszych na świecie zarządców finansowych.

4. Ed Easterling «Probableoutcomes»

Kompozycja nauk o rynku oraz sztuki inwestycyjnej zbadanej z perspektyw wielu różnych inwestorów. Książka jest kontynuacją dobrze już znanych tradycyjnych wykresów CrestmontResearch, dajacych możliwość na rozróżnienie fantazyjnych nadziei i racjonalnych wyborów.

5. Jason Vitug «Youonly live once»

Autor zachęca czytelnika do uporządkowania swoich finansów i mądrego zarządzania budżetem. Książka określa ścieżkę do kariery wiodącą poprzez inteligentne ruchy w wydatkach i zwrócenie uwagi na konsekwencje swoich działań. Jason Vitug stawia w tekście ważne pytanie „Gdzie widzisz siebie za 10 lat?” i wskazuje, jak dotrzeć do zaplanowanego celu.

6. Henry Hazlitt «Ekonomia w jednej lekcji»

Z tej książki dowiesz się jak większość pomysłów w dzisiejszych czasach, które są uznawane za nowatorskie i przełomowe, tak naprawdę są powieleniem starych błędów. Książka jest obowiązkową pozycją wszystkich, którzy zaczynają przygodę na rynku, jak i tych zaawansowanych.

7. Anthony B. Atkinson «Nierówności. Co da się zrobić»

Czołowy ekonomista i badacz nierówności ekonomicznych krok po kroku prowadzi nas poprzez sposoby w zwalczaniu zjawiska, które na zachodzie jest już poza kontrolą. Podręcznik dla osób, którym temat nierówności nie jest obojętny.

8. Joseph Stiglitz«Euro. W jaki sposób wspólna waluta zagraża przyszłości Europy»

Bezkompromisowy obrachunek z założeniem wspólnej waluty w Europie. Autor ukazuje czytelnikowi prawdę o tym jak euro zaczęło zjadać Europę od środka niszcząc przy tym solidarność narodów.

9. MJ DeMarco«Fastlane Milionera»

Książka stanowi przeciwieństwo pozycji promujących powolne dochodzenie do bogactwa. Autor wprost opisuje, gdzie lądują nasze oszczędności, jeśli ich dobrze nie pilnujemy oraz jak wygląda emerytura człowieka, który pracował całe życie. Pozycja obowiązkowa dla osób konkretnych, które nie przepadają za owijaniem w bawełnę.

10. Sławomir Śniegocki «Inwestuj we własny dług»

Podstawowa lektura dla osób, które zmagają się z zadłużeniami i kredytami. Książka zawiera konkretne wskazówki dla Polaków jak wykorzystywać siłę pieniądza, aby wyjść z długu na przykładzie osób, które wygrały już swoją walkę o spokój ducha.

Czujesz niedosyt? Katalog książek litres.pl oferuje więcej pozycji, z którymi możecie się zapoznać i jeszcze bardziej zgłębić tajniki świata wielkich finansów. Nie od dziś wiadomo, że świat należy do odważnych. Jeśli chcesz osiągnąć wielki sukces, pociąga Cię świat inwestycji i giełdy, nie wahaj się – poszerz swoją wiedzę z odpowiednią lekturą i do dzieła!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.