Czy jest szansa na modernizację zespołu dworsko- parkowego w Charzewicach?

Image

Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński w czasie niedzielnego pikniku z udziałem szefa rządu oraz prezesa PiS zdradził, że są pewne plany związane z modernizacją zespołu dworsko- parkowego w Charzewicach.

Kiedy podczas konferencji prasowej, dzień po pikniku, prezydent miasta został spytany o plany względem Charzewic, nie chciał zdradzić czego dokładnie dotyczą rozmowy w tej sprawie „z górą”.

- Przygotowujemy się do dalszych etapów rewitalizacji miasta, również tych, które są najważniejsze z punktu widzenia tożsamości, ale także są unikalne i piękne. Na pewno zespół dworsko- parkowy, który jest w Charzewicach zasługuje na to, żeby o tym myśleć. Analizujemy możliwość odnowienia tego miejsca– powiedział tylko Lucjusz Nadbereżny.

Mamy nadzieję, że miastu uda się pozyskać środki na modernizację zespołu dworsko– parkowego w Charzewicach. By przywrócić dawną świetność obiektom, które się tam znajdują, potrzeba wiele pieniędzy, biorąc pod uwagę, że remonty zabytków rządzą się własnymi prawami. Przypomnijmy, że na przestrzeni ostatnich lat została przebudowana główna brama wjazdowa do parku. Wykonywane były także zabiegi arborystyczne (dotyczące pielęgnacji drzew). W parku koszona była trawa i dokonywano sprzątania. Dwa uszkodzone budynki były remontowane. Pojawiła się rzeczka. Obszarowo duża powierzchnia wymaga wielu nakładów pracy by móc znów służyć mieszkańcom. Park wciąż odwiedzany jest chętnie przez stalowowolan.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.