Benefity dla pracowników w trosce o ich zdrowie i dobre samopoczucie każdego dnia

Image

Zdrowie pracownika powinno być czymś bardzo istotnym dla każdego pracodawcy. Ma to bezpośrednie przełożenie na taki aspekt, jakim jest większa wydajność danej osoby, jakim jest jego zadowolenie. Zdrowy pracownik to oczywiście bardziej wydajny pracownik, co ma swoje potwierdzenie w różnego rodzaju przeprowadzonych badaniach. Coraz większa grupa pracodawców zdaje sobie sprawę, że wykonanie kroku w kierunku większej dbałości o zdrowie, o relaks swoich pracowników daje obopólne korzyści. Tym samym nie powinien dziwić fakt, iż w coraz większej ilości firm, a zwłaszcza w biurach, mamy do czynienia ze strefą relaksu, z pokojem odpoczynku, w którym zawieszone są hamaki, ustawione specjalne fotele z masażem lub nawet ustawione łóżka. Poza tym w niektórych miejscach mamy do czynienia z pokojami rozrywki, w których można pograć w piłkarzyki czy też w inne gry. Jest to rozwiązanie, które jest doceniane przez pracowników, które jest przez nich wykorzystywane. Istotnym elementem jest oczywiście umiejętne korzystanie z takich miejsc. Przerwa na odpoczynek, na drzemkę, na sen zasadniczo powinna nie być dłuższa niż 15 do 20 minut. Jest to wystarczający czas, aby móc mówić o odpowiednim zregenerowaniu się i świeżym spojrzeniu na swoje obowiązki. Taka przerwa na drzemkę to większa wydajność danego pracownika, a tym samym w tym elemencie należy upatrywać konkretnych korzyści dla pracodawcy.

Program Kafeteria MyBenefit

Odpoczynek w pracy to nie jest jedyna możliwość zadbania o zdrowie swoich pracowników. Program Benefit Systemy kafeteryjne w Polsce cieszy się bardzo dużym wzięciem i jest on coraz bardziej rozbudowany. Jednym z jego elementów jest możliwość skorzystania przez pracownika z różnego rodzaju form rozrywki. Mowa oczywiście o różnych formach rozrywki poza czasem pracy. Możliwych do wykorzystania form jest bardzo wiele. Między innymi można tutaj wskazać na takie elementy jak:

- sesje jogi,

- sesje w jacuzzi z gongami,

- karty sportowe,

- karty lunchowe.

Tak naprawdę różnych możliwości jest w tym względzie bardzo wiele. Chodzi w głównej mierze o to, aby zadbać o zdrowie pracowników swojej firmy. Ma to bezpośrednie przełożenie na lepszą kondycję firmy, na większą wydajność pracowników, a poza tym również na ich większe zadowolenie. Wszelkiego rodzaju benefity dla pracowników pozwalają im wykorzystać daną przysługującą im kwotę w dowolny sposób, na dowolną rozrywkę, na taką formę spędzenia czasu wolnego, jaka jest dla niego najbardziej odpowiednia.

Benfity pozapłacowe

Zasadniczo benefity pozapłacowe są tymi elementami, które zyskują coraz większą popularność. Wprawdzie pracownicy najbardziej doceniają premie finansowe, aczkolwiek równocześnie coraz mocniej doceniają także wszelkiego rodzaju upominki, benefity, które nie są związane z finansami. Jak to działa w praktyce? Tutaj można mówić o dwóch różnych możliwościach. Z jednej strony pracodawca może doładować konto danej osoby, danego pracownika określonymi środkami finansowymi, które następnie będą przez tą osobę odpowiednio wykorzystane wedle jej potrzeb. Wszystko oczywiście w ramach określonych usług świadczonych w ramach danego programu benefitowego. Z drugiej strony również pracodawca może przekazać środki na ściśle określone usługi, na określone atrakcje. W niektórych krajach popularne są sesje z gongami, które mają na celu uspokojenie, wyciszenie, usunięcie stresu. Takie sesje mogą odbywać się również w ramach godzin pracy. Benefity pozapłacowe, które mają na celu dbałość o zdrowie, o relaks pracowników cieszą się coraz większym powodzeniem. W ramach Kafeterii MyBenefit można również mówić o organizowaniu różnego rodzaju pracowniczych wyjazdów. Tak naprawdę różnych możliwości w tym względzie jest bardzo wiele.

Benefity pozapłacowe to bardzo nowoczesny sposób na to, aby móc docenić swoich pracowników. Zadbanie o względy zdrowotne ma bardzo duże znaczenie, gdyż dzięki temu nie tylko wykonuje się krok w stronę większego zadowolenia pracowników, ale jednocześnie też krok w stronę większej wydajności pracy danych osób, co ma bezpośrednie przełożenie na większe powodzenie danej firmy. Kafeteria MyBenefit jest programem, który ciągle się rozwija i daje coraz więcej możliwości. Mowa jest nie tylko o kwestiach związanych ze zdrowiem pracowników danej firmy, ale także z wypoczynkiem rodzinnym jak również z innymi kwestiami. Jest to niezwykły program, do którego obecnie przekonuje się coraz większa, coraz szersza grupa pracodawców, coraz szersza grupa zakładów pracy w całym naszym kraju.

Autor: redakcja MyBenefit.pl


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.