Miasto pozyskało dofinansowanie na budowę zadaszonego lodowiska

Image

O budowie stacjonarnego lodowiska w Stalowej Woli mówi się od dawna. O tym, że byłoby zainteresowanie takim obiektem świadczy fakt, że corocznie z mobilnej ślizgawki korzysta wielu mieszkańców miasta i powiatu. Przypomnijmy, że w sezonie zimowym 2018/2019 na lodowisko zlokalizowane na Placu Piłsudskiego wchodzono aż 19 814 razy.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w grudniu 2018 roku wyłonił wykonawcę, któremu zostały powierzone prace nad dokumentacją projektowo- kosztorysową budowy krytego lodowiska. Na ten cel wydano około 103 tys. zł. Mając odpowiednio przygotowaną dokumentację miasto złożyło wniosek o dofinansowanie do tego zadania.

Podczas pikniku rodzinnego, który odbył się w Parku Miejskim mieszkańcy mogli usłyszeć, że z sukcesem zakończyła się aplikacja o środki z ministerstwa.

- Mam przyjemność i zaszczyt ogłosić najnowszą decyzję sprzed kilku dni. Ministerstwo Sportu i Turystyki przekazało 2,8 mln zł na budowę lodowiska w Stalowej Woli- mówił Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki.

Plany względem nowego obiektu są takie, że lodowisko będzie mieściło się w zadaszonej hali o powierzchni 1350 m3. Będzie też posiadało blisko 400m2 zaplecza technicznego. Tafla użytkowa będzie wynosiła 25x40 m Ponadto projekt zakłada budowę zewnętrznej ścieżki lodowej, która wiodłaby między drzewami. Ścieżka ma mieć długość 402 m oraz szerokość 2,5 m. Budowa lodowiska planowana jest na przyszły rok.

ObrazekObrazekObrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.