Zniknął skwerek, będzie nowy skwerek?

Image

Mały pas zieleni, otoczony sosnami i siatką wpisał się na dobre w krajobraz targu. Skwerek przy cukierni i lodach podczas modernizacji został właśnie zniszczony.

Wokół zielonego placyku mieszczącego się między blaszakiem Społem a Halą Targową ustawiały się od lat kobiety z wiejskimi jajkami, serami, mlekiem, a nawet wyrobami mięsnymi. Wzdłuż chodniczka handlowali grzybiarze i zbierający jagody, jeżyny itp. Stały także stragany z warzywami i owocami. Do ogrodzenia przypinane były często rowery. Mówiło się, że skwerek, wpisany na stałe w koloryt miejsca, pozostanie nienaruszony. Tymczasem zostały po nim tylko piach i kurz.

Czy i ten obszar zostanie wkrótce wybetonowany? Jak mówi prezydent, nie. Tuż obok postawiona została hala owocowo- warzywna, prowadzone były też intensywne roboty ziemne. Teren trzeba było odwodnić. Obecnie placyk nie wygląda dobrze, ale jak się dowiedzieliśmy miasto chce dokonać na nim nasadzeń i uczynić zieloną wyspą. Pojawią się więc zieleńce i krzewy, a także staną kosze na śmieci. Być może będą zamontowane ławki. Przydałyby się do odpoczynku podczas zakupów. Czy będzie ładniej? Okaże się. Na razie jest smutno i brzydko.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.