W mieście powstaną zielone, ekologiczne przystanki

Image

Jak zapowiada prezydent w mieście pojawią się zielone przystanki komunikacji publicznej. Mają one być ekologiczne i niepowtarzalne.

Prezydent zdradził, że miasto przystępuje do ciekawego projektu, w ramach którego w Stalowej Woli pojawią się zielone przystanki. Jest szansa na to, że gmina pozyska dofinansowanie ze środków norweskich na ten cel. Gdyby się to jednak nie udało, to przystanki i tak będą, choć powstanie ich mniej.

- W przyszłym roku chcielibyśmy testowo zamontować na terenie Miasta Stalowej Woli pierwsze zielone przystanki. Przystanki w krzewach, w nasadzeniach będą budować ekologiczny, pozytywny wizerunek miasta. W tej chwili pracujemy nad koncepcją architektoniczną, bo chcielibyśmy żeby one nie były powtarzalne, takie jakie pojawiają się w wielu miastach. Chcemy żeby nawiązywały do duchu modernizmu Stalowej Woli, aby były autorskie, wyjątkowe i ekologiczne– mówi Lucjusz Nadbereżny.

Pierwsze takie przystanki mają pojawić się w 2020 roku. Prezydent ma nadzieję, że miasto pozyska środki zewnętrzne dzięki, którym można będzie wybudować wspomniane przystanki na głównych ciągach komunikacyjnych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.