Po naborze do szkół powiatu niżańskiego

Image

Do szkół powiatu niżańskiego przyjęto łącznie 725 uczniów, z czego 273 wybrało liceum, a 407 technikum. Szkoły branżowe zasili 45 osób.

Nabór na rok szkolny 2019/2020, ze względu na zmiany prawa oświatowego, był szczególnym wyzwaniem dla dyrekcji i pracowników szkół w całym kraju. Z uwagi na likwidację gimnazjów oraz utworzenie ośmioklasowych szkół podstawowych, powstała sytuacja, w której nabór do klas pierwszych obejmował zarówno absolwentów klas ósmych szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjów. Wiele organów prowadzących i dyrektorów szkół stanęło przed próbą swoich umiejętności planowania i zdolności organizacyjnych.

W wyniku przeprowadzonego naboru w szkołach Powiatu Niżańskiego osiągnięto zakładane rezultaty. Rekrutacja prowadzona była na łącznie 53 zawody i profile. Z zebranych zbiorczych danych wynika, że przyjęto łącznie 725 uczniów, z czego 273 wybrało liceum, 407 technikum, a 45 szkoły branżowe. Największe powody do zadowolenia ma Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, które wybrało 347 osób. Liceum Ogólnokształcące w Nisku przyjęło 226 przyszłych licealistów. Do Zespołu Szkół w Jeżowem będą chodzić kolejne 72 osoby, natomiast do Zespołu Szkół w Rudniku nad Sanem uczęszczać będzie 80 kolejnych osób.

Podkreślenia wymaga fakt, że wszyscy uczniowie, którzy osiągnęli postawiony próg punktowy zostali przyjęci. Natomiast w szkołach prowadzonych przez Powiat Niżański wciąż pozostają wolne miejsca, zwłaszcza w RCEZ w Nisku, ZS w Jeżowem oraz ZS w Rudniku nad Sanem.

- Nasze założenia przed naborem okazały się słuszne. Jestem zadowolony zarówno z liczby przyjętych osób, jak i właśnie z tego, że przy naborze „podwójnych roczników” udało nam się wszystko przewidzieć, nie doprowadzając do sytuacji, że ktoś z młodzieży mógłby pozostać bez szkoły. Optymistyczne jest jeszcze to, że w dalszym ciągu mamy wolne miejsca, a wybór kierunków dla młodzieży wciąż pozostaje na tyle szeroki, że każdy znajdzie jeszcze swój wymarzony kierunek. Posiadamy jeszcze wolne miejsca i zapraszamy młodych ludzi, którzy jeszcze nie dokonali wyboru szkoły, do podjęcia edukacji w szkołach prowadzonych przez Powiat Niżański. Nasze szkoły zapewniają nie tylko dobre warunki do nauki i rozwoju edukacyjnego, ale co najważniejsze– jednozmianowość– mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.