W Żłobku Integracyjnym będzie więcej miejsc

Image

W czasie wakacji w Miejskim Żłobku Integracyjnym będą wykonywane prace modernizacyjne, po których będzie mogło uczęszczać do niego o 30 maluchów więcej.

Miasto szuka firmy, która zajmie się wykonaniem niezbędnych prac w budynku żłobka. Bryła nie zmieni się. Nowy oddział żłobkowy zostanie utworzony ma bazie dużej sali, która dotychczas była wykorzystywała jako sala rehabilitacyjna. Odbywały się w niej zajęcia z rytmiki, różne okazjonalne uroczystości. Miejsce to służyło także do integracji dzieci z wszystkich grup. Modernizacja ma zostać tak przeprowadzona, by można było wciąż tam organizować przestawienia (rozsuwana ściana). Szacunkowy koszt wszystkim robótwyniesie około 100 tys. zł. Wszystkie pracy przy tym zadaniu mają zakończyć się do 26 sierpnia br.

Uruchomienie dodatkowego oddziału będzie oznaczało zwiększenie comiesięcznych kosztów utrzymania co związane jest m.in. z zatrudnieniem opiekunów dzieci. Obecnie roczny koszt utrzymaniu 2 żłobków miejskich to 3 mln zł. Wciąż jednak będzie brakowało miejsc dla naszych maluszków.

Prezydent miasta planuje utworzenie nowego oddziału żłobkowego w drugiej miejskiej placówce żłobkowej. Prace w tym zakresie będą wykonywane w 2020 roku. Nowe miejsca pojawią się również po oddaniu do użytku długo wyczekiwanego żłobko- przedszkola z basenem. Ma ono powstać na terenie dawnego Przedszkola nr 18.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.