Krzeszów znów ma swój posterunek Policji

Image

Wczoraj uroczyście reaktywowano kolejny, dwunasty już, posterunek Policji. Symboliczne klucze do Posterunku Policji w Krzeszowie odebrał jego kierownik asp. sztab. Rafał Szewczyk.

Wśród gości byli przedstawiciele parlamentarzystów, władz wojewódzkich i samorządowych, kierownictwa Policji, służb mundurowych oraz sami mieszkańcy.

Posterunek Policji w Krzeszowie, po ponad 6 latach, wrócił na mapę województwa podkarpackiego. O jego przywrócenie zabiegał Wójt Gminy Krzeszów Stanisław Nowakowski, przy wsparciu lokalnego samorządu i mieszkańców. Konsultacje społeczne i analizy uzasadniały podjęcie takiej decyzji.

Obszar gminy Krzeszów zamieszkuje ok. 4300 osób. Po likwidacji posterunku w 2013 r., w jego miejsce utworzono dwuosobowy zespół prewencji. Teraz, służbę na rzecz mieszkańców gminy pełni pięciu funkcjonariuszy. Aby policjanci mogli rozpocząć służbę w odtworzonej jednostce, konieczny był remont obiektu mieszczącego się przy ul. Rynek 3. Budynek jest własnością gminy, został przekazany do dyspozycji Policji na podstawie umowy użyczenia. Koszty adaptacji i odnowienia pomieszczeń poniósł samorząd. Wyniosły około 50 tys. złotych. Ze środków KWP w Rzeszowie uzupełniono niezbędne elementy wyposażenia jednostki.

Dowódcą uroczystości był kom. Dariusz Szybiak Komendant Powiatowy Policji w Nisku, to jemu podlega nowo powstały posterunek w Krzeszowie. Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Henryk Moskwa, powitał gości, mówiąc: "Reaktywacja posterunku to wyraz troski o bezpieczeństwo i dobro mieszkających tu ludzi.". Podkreślił, że nie byłoby otwarcia posterunku, gdyby nie tutejszy samorząd, który w całości poniósł koszty zaadaptowania budynku na potrzeby Policji. Komendant podziękował też wszystkim, którzy zaangażowani byli w to przedsięwzięcie.

Dyrektor Biura Logistyki Policji KGP insp. Małgorzata Borowik wręczyła symboliczne klucze do nowo otwartego posterunku jego kierownikowi asp.sztab. Rafałowi Szewczykowi. Życzenia i gratulacje przekazali policjantom Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch.

KWP

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.