Są chętni na budowę nowego placu zabaw

Image

Miasto w najbliższym czasie zweryfikuje oferty wykonawców, którzy zgłosili się do przetargu na budowę placu zabaw przy ul. Podleśnej.

Mieszkańcy bloku przy ul. Podleśnej wkrótce doczekają się nowego placu zabaw dla dzieci. Plan jest taki, że zostanie rozebrane istniejące ogrodzenie znajdującego się od strony bloku i budynku szkoły, a na jego miejsce pojawi się nowe, stalowe. Zostaną wykonane roboty brukarskie. Nowy plac zabaw ma się składać z kilku elementów m.in.: dużej zjeżdżalni, ścianki gimnastycznej, piaskownicy, huśtawek. Zostaną też zainstalowane 2 urządzenia do ćwiczeń pod chmurką. Plac zabaw będzie przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 15 lat. W ramach tego zadania przewidziane są także nowe nasadzenia drzew i krzewów.

Zanim jednak ruszą wszystkie prace miasto będzie musiało rozstrzygnąć przetarg. Jak sprawdziliśmy chętnych na wykonanie tego zadania jest dwóch. Droższa oferta, nadesłana przez jedną z firm opiewa na 300 tys. zł. Oferent deklaruje 5- letni okres gwarancji i rękojmi. Kolejna propozycja zakłada wydanie przez miasto niespełna 200 tys. zł. Firma ta oferuje o 2 lata dłuższy okres gwarancyjny. Obie propozycje zostaną zweryfikowane. Przy wyborze tej najlepszej komisja przetargowa będzie kierowała się kryteriami ceny i gwarancji.

Od chwili powierzenia placu budowy wykonawcy będzie on miał 77 dni na remont.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.