Poznaj właściwości herbaty Loyd

Image

Herbata jest naparem, który gości codziennie w domach na całym świecie. Każdy ma swój ulubiony smak i aromat herbaty. Jednak dobrze zaparzona herbata to nie tylko wspaniały smak i aromat. Większość z nich ma także właściwości prozdrowotne. Regularne picie wybranego gatunku herbaty może korzystnie wpłynąć na stan organizmu. Jakie herbaty warto pić i dlaczego?

Jakie są rodzaje herbat?

Pod nazwą herbata sprzedawana są różnorodne mieszanki, dzięki którym można uzyskać najróżniejsze napary o różnych właściwościach. Przykładowo marka Loyd w swojej ofercie ma zarówno klasyczne herbaty produkowane z liści i pąków roślin z rodziny kamilia, ale także i herbaty ziołowe, owocowe i specjalne mieszanki ziołowo-owocowe o konkretnych właściwościach np. na lepszy sen czy poprawę trawienia. Wśród klasycznych herbat rozróżnia się kilka podstawowych rodzajów. Najpopularniejsze są herbaty czarne, czerwone, zielone i białe. Obecnie wprowadzane na rynek są też herbaty turkusowe czy żółte. Wszystkie one mają barwę od brązowej do słomkowej. Stosunkową nowością na polskim rynku herbacianym jest herbata, która daje niebieski napar.

Jakie właściwości prozdrowotne ma herbata?

Herbaty cenione są za wysoką zawartość substancji nazywanych antyoksydantami. Są to substancje, które spowalniają procesy starzenia się, a także chronią organizm przed wolnymi rodnikami, które mogą mieć wpływ na rozwój różnego rodzaju nowotworów. Wskazuje się też, że herbata zielona wspomaga proces odchudzania. Natomiast czarna pomocna jest w różnego rodzaju dolegliwościach związanych z układem trawienia. Praktycznie wszystkie rodzaje tradycyjnych herbat korzystnie wpływają na pracę układu krwionośnego. Trzeba jednak pamiętać o prawidłowym sposobie zaparzania herbaty i o regularnym jej piciu, aby móc cieszyć się w pełni jej właściwościami. Odpowiedni sposób parzenia herbaty wydobędzie z niej też pełnię smaku oraz aromatu. Więcej informacji na temat herbat uzyskać można w artykule Herbata Loyd – odkryj smak prawdziwej herbaty.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.