IX Biesiada Folkloru "Konie Naszą Pasją"

Image

Po raz kolejny w miejscowości Obojna spotkali się miłośnicy koni. I tym razem nie obeszło się bez konkursów i zmagań. Bo najpiękniejsza jest rywalizacja.

Pogoda dopisała, nie było upału, co pozwoliło na przyjemne spędzenie czasu w niedzielne popołudnie z całą rodziną na pikniku zorganizowanym w Obojnej. Oczywiście najważniejsze były dziś konie i ich jeźdźcy. Wspaniałe zmagania wywoływały sporo emocji, a i jak zwykle, również salwy śmiechu.

Imprezę otwarto uroczystym korowodem. Później miał miejsce konkurs zręczności powożenie, pokaz skoków przez przeszkody stałe. Pokazy jazdy konnej jak zwykle podobały się najbardziej. Tutaj liczył się nie tylko kunszt, spryt, ale i doświadczenie i talent, a także miłość do zwierząt, bo jak mawiano, koń od razu wyczuje, że coś jest nie tak. Musztra kawaleryjska i zawody kawaleryjskie, władanie szablą i lancą to coś co powoduje wzrost adrenaliny. Są tacy, którzy biesiady w Obojnej nie opuścili jeszcze ani razu.

Dziś mistrzami powożenia byli Adam Mudy i Andrzej Madej, którzy trasę pokonali z czasem 1,16 min. II miejsce zajęli Adam i Tomasz Czarneccy (1.19). III miejsce zajęli Łukasz Kowal i Wojtek Wuczko (1,21).

Materiał video

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.