Święto Policji okazją do uhonorowania 70 zasłużonych funkcjonariuszy

Image

W piątek 12 lipca 2019 roku miała miejsce uroczystość wręczenia nominacji na wyższe stopnie policyjne. Nasi funkcjonariusze obchodzili również Święto Policji.

Święto Policji zostało ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 roku, przy nowelizacji ustawy o Policji. To okazja do posumowania pracy, podziękowań, a także wręczenia awansów.

- Spotykamy się dziś z okazji święta Policji. Jest to szczególny dzień dla nas, policjantów, pracowników Policji. W tych dniach przyjmujemy życzenia, awanse i nagrody. 70 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji zostało mianowanych na wyższe stopnie policyjne, w tym siedmioro przedterminowo. Ponadto z okazji Święta Policji odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Stalowej Woli, w których policjanci indywidulanie i drużynowo rywalizowali ze sobą. Dziś dziękujemy wszystkim tym, którzy współpracują z naszą komendą. Jest to współpraca owocna. Mamy nadzieję, że nadal będzie kontynuowana- mówi starszy sierżant Katarzyna Wieczorek z KPP w Stalowej Woli.

Przybyłych na uroczystość powitał Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Janusz Śnios. Omówił historię powstania Policji. Podkreślił, że stalowowolska Policja z każdym rokiem jest skuteczniejsza p czym niezbicie świadczą statystyki.

- Wyniki uzyskiwane przez stalowowolską Policję wskazują, że funkcjonariusze i wspierający ich pracownicy cywilni Policji dobrze realizują powierzone im zadania służbowe. Współczesna Policja to nie tylko organizacja o długoletniej historii sięgającej okresu międzywojennego, ale również dziesięciolecia doświadczeń gromadzonych przez pokolenia funkcjonariuszy. To codzienna, trudna, wytrwała służba na rzecz społeczeństwa. Policja to tysiące funkcjonariuszy gotowej nieść pomoc o każdej porze dnia i nocy każdemu kto jej potrzebuje, to służba, która nie zna zmęczenia, to służba wymagająca odwagi, wysokich kwalifikacji zawodowych i odpowiednich predyspozycji. Dzisiejsza Policja to formacja dynamicznie rozwijająca się, dysponująca nowoczesnymi narzędziami wspomagającymi naszą pracę. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja Moja Komenda to najlepsze przykłady nowoczesnych narzędzi, które umożliwiają obywatelom jeszcze łatwiejszy kontakt z funkcjonariuszami, dając możliwość wspólnego dbania o bezpieczeństwo- mówił Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Janusz Śnios.

Komendant przypomniał, że Policja na przestrzeni lat zmieniła się. Według statystyk to właśnie policjanci cieszą się największym zaufaniem społeczeństwa. Do swoich podwładnych szef Policji skierował życzenia i podziękowania za pracę i oddaną służbę. Podziękował za współpracę samorządom i instytucjom i poinformował, że wkrótce w komendzie pojawi się kolejny samochód ufundowany właśnie przez lokalne samorządy.

Podczas uroczystości 70 funkcjonariuszy otrzymało nominacje na wyższe stopnie, uhonorowano również policjantów, którzy zwyciężyli w zawodach strzeleckich. Podkarpacka Organizacja LOK przyznała odznaczenie komendantowi za wybitne zasługi dla obronności kraju, a także inne odznaczenia dla stalowowolskich funkcjonariuszy. Wręczono również okolicznościowe medale przyznane przez Prezydium Zarządu Głównego NSZZ Policjantów w Warszawie na wniosek Zarządu Terenowego NSZZ w Stalowej Woli i przy wsparciu stalowowolskiego komendanta (Medale i Krzyże Niepodległości z gwiazdą klasy drugiej i pierwszej Komandorii z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości i 100 rocznicy powstania Policji za szczególne za szczególne zasługi). Wśród nagrodzonych byli m.in. Lucjusz Nadbereżny, Janusz Zarzeczny, Janina Sagatowska, Krzysztof Polak, Janusz Śnios.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.