Do czego może Ci się przydać konto walutowe?

Image

Konto walutowe- czy opłaca się go zakładać? Gdzie najlepiej otworzyć taki rachunek?

Na reklamy zachęcające do założenia konta walutowego można natknąć się na każdym kroku. Jest ono dostępne właściwie w każdym banku, a do wyboru mamy aż kilkanaście różnych walut od najpopularniejszych takich jak euro, dolar amerykański, czy funt brytyjskie, po te bardziej egzotyczne przykładowo jen japoński, czy forint węgierski.

Rachunek walutowy założymy w zaledwie kilka minut, a jego prowadzenie w większości przypadków jest darmowe. Takie konto jest bardzo wygodnym rozwiązaniem nie tylko podczas zagranicznych podróży. Może się również okazać bardzo przydatne na co dzień. Sprawdź, dlaczego warto mieć konto walutowe.

Jak założyć konto walutowe?

Rachunek bankowy w obcej walucie założysz osobiście w oddziale banku lub za pośrednictwem bankowości elektronicznej, lub aplikacji mobilnej swojego banku.

To bardzo proste i zajmie Ci zaledwie kilka minut.

Jeżeli wybierasz się do banku osobiście, koniecznie zabierz ze sobą dowód osobisty. Konsultant założy Ci rachunek w wybranej walucie, otrzymasz też umowę w wersji papierowej.

Korzystając z bankowości elektronicznej albo aplikacji, wystarczy zalogować się na swoje konto, wybrać opcję „załóż konto walutowe”, wybrać pożądaną przez nas walutę oraz przeczytać w wersji elektronicznej i zaakceptować umowę o prowadzenie rachunku walutowego.

Można również skorzystać z porównywarek, np. na tej stronie https://rankingkont.org/ranking-kont-walutowych/ gdzie znajduje się aktualny ranking i analiza rachunków bankowych w walucie obcej.

Maksymalnie po 5 minutach mamy założone konto i możemy od razu zacząć z niego aktywnie korzystać.

Pamiętajmy, że aby móc dokonywać transakcji z konta walutowego, musimy posiadać na nim środki. Konieczna jest więc wymiana waluty. Taką usługę oferują internetowe kantory wymiany walut oraz banki.

Zanim dokonamy wymiany środków, warto porównać kursy. Kantor internetowy z reguły jest najkorzystniejszą opcją, chociaż bardzo dobry kurs często oferuje też kantor bankowy.

W przypadku skorzystania z kantoru w banku, w którym mamy rachunek, wystarczy zaledwie kilka kliknięć myszką, aby waluta znalazła się na naszym koncie.

W kantorze walutowym z kolei musimy najpierw dokonać przelewu z naszego rachunku w złotówkach na podane przez operatora kantoru konto, podać numer swojego rachunku walutowego, a następnie poczekać na przelew w euro, dolarach czy innej wybranej przez nas walucie.

Pamiętajmy, aby wybierać zawsze sprawdzone, legalnie działające internetowe kantory wymiany walut, które istnieją na rynku od dłuższego czasu i cieszą się dobrą opinią klientów.

Dlaczego warto korzystać z konta walutowego?

Warto wiedzieć, do czego może się przydać konto walutowe. A okaże się ono pomocne w wielu życiowych sytuacjach. Najpopularniejszą z nich są oczywiście wyjazdy zagraniczne- zarówno te wakacyjne, jak i służbowe.

Dzięki takiemu rachunkowi podczas wakacyjnych wojaży, czy biznesowych wyjazdów, możemy bez obaw używać naszej karty płatniczej i nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów takich jak prowizje czy przewalutowanie.

Pamiętajmy więc, aby od razu po założeniu takiego rachunku podpiąć do niego naszą kartę płatniczą. Zrobimy to w kilku prostych krokach w aplikacji mobilnej lub bankowości elektronicznej.

Rachunek bankowy w walucie to także świetne rozwiązanie dla osób, zarabiających za granicą. Niezależnie od tego, czy pracujesz w innym kraju stacjonarnie, czy wykonujesz zagraniczne zlecenia online, konto w walucie jest dla Ciebie.

Pozwoli ono uniknąć konieczności zakładania rachunku w banku w innym kraju lub uchroni Cię przed kosztami przewalutowania w przypadku otrzymania przelewu walutowego od pracodawcy.

Ponadto wiele osób pracujących poza granicami kraju ceni sobie takie rozwiązanie, ponieważ zdecydowanie łatwiej i wygodniej jest im obsługiwać swoje konto w języku polskich. Język bankowy bywa skomplikowany, nawet dla osób dobrze znających język kraju, w którym pracują.

Mając konto w polskim banku, masz pewność, że zawsze w pełni zrozumiesz treść wszelkich ważnych komunikatów, regulacji i umów bankowych.

Konto w walucie to również łatwość dokonywania zakupów w zagranicznych sklepach internetowych oraz liniach lotniczych.

Szybko i sprawnie dokonasz płatności w walucie- możesz to zrobić zarówno przelewem, jak i płacąc kartą w Internecie. Nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów takiej operacji, co miałoby miejsce w przypadku dokonania płatności z konta w złotówkach.

Rachunek w walucie to wygodne i bezpieczna opcja dla osób, które dużo podróżują, dokonują płatności zagranicznych w Internecie lub zarabiają za granicą. Warto je mieć nawet wtedy, gdy wybieramy się na egzotyczny urlop tylko raz w roku. Pamiętajmy bowiem że dużo bezpieczniej jest płacić kartą, niż nosić przy sobie stale duże kwoty w gotówce.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.