Biletomaty przy przystankach

Image

W ramach MOF w Stalowej Woli montowane są biletomaty. Dzięki nim wkrótce będziemy mogli zakupić bilet bez konieczności szukania kiosku.

Docelowo na mieście mają pokazać się trzy takie kioski biletowe, na przystankach na: ul. Komisji Edukacji Narodowej, ul. Okulickiego (naprzeciwko PKS) i przy Alejach Jana Pawła II- Centrum (niedaleko Biedronki).

Biletomaty powstały w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego (mobilny MOF) realizowanego przez miasto. Czerwone boksy jeszcze nie działają, są dopiero podłączane, ale już budzą spore zainteresowanie. W innych miastach działają podobne. Ułatwiają zakup biletów przez co pasażerowi nie muszą już szukać punktów sprzedaży, zwłaszcza nocą, w niedziele i święta.

Całkowita wartość projektu, zgodnie z umową zawartą 24 kwietnia 2017 r. wynosi: 52,5 mln zł, w tym: 36,8 mln zł stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a 15,7 mln zł jest wkładem własnym Gminy Stalowa Wola, Gminy i Miasta Nisko, Gminy Pysznica oraz Gminy Zaleszany. W ramach MOF w Stalowej Woli kupiono 10 szt. autobusów elektrycznych (bezemisyjnych) i 9 szt. autobusów niskoemisyjnych (spełniających normę EURO VI). MOF przewiduje też zakup dynamicznej informacji pasażerskiej, obejmującej m.in. bilet elektroniczny, biletomaty, tablice informacyjne, przebudowę infrastruktury drogowej w celu poprawy jakości funkcjonowania systemu transportu publicznego poprzez budowę skrzyżowania w ruchu okrężnym w ciągu ul. Energetyków. Wszystko to po to, by zmniejszyć oddziaływanie systemu transportowego na środowisko i klimat oraz poprawić dostępności i jakości transportu publicznego na terenie Gminy Stalowa Wola i jej obszaru funkcjonalnego.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.