Stawiamy na sport, rekreacje i kulturę

Image

Rozmowa z prezesem PKS San Rozwadów Zbigniewem Rogowskim.

Rozmowę przeprowadził Radosław Brzyski

RB: Od kiedy pełni Pan obowiązki prezesa ?

ZR: Walne zebranie z 28 czerwca powierzyło mi funkcje prezesa. Dołączyłem w ten sposób do licznej już grupy osób oddanych i zaangażowanych w rozwój naszego klubu. Nową twarzą w klubie jest też Marcin Urban, który będzie pełnił funkcję wiceprezesa do spraw sportu.

RB: Jakie cele i zadania stawia Pan przed sobą i klubem?

ZR: Pragniemy aby ten piękny obiekt zaczął tętnić życiem, stał się ośrodkiem sportu, rekreacji oraz kultury dla północnej części Stalowej Woli, obejmującej przede wszystkim osiedla Rozwadów, Piaski, Charzewice i Widok. Chcemy wyjść z ofertą spędzania czasu na naszym obiekcie do wszystkich tak, aby każdy, niezależnie od wieku i dotychczasowej aktywności ruchowej, mógł aktywnie spędzać tutaj czas.

RB: Jaka jest obecnie oferta klubu i czy będzie ona rozszerzana?

ZR: W klubie działa grupa zajęć z aerobiku dla pań i dziewcząt oraz sekcja piłki nożnej. Drużyna seniorska występuje w najniższej klasie rozrywkowej i jestem zdania, że w końcu wypadałoby to zmienić. Okazja ku temu jest wyborna, bo klub w przyszłym roku będzie obchodził 10- lecie istnienia. Podejmiemy próbę uczczenia tej rocznicy awansem, opierając skład na miejscowych zawodnikach ze Stalowej Woli. Trenerem drużyny seniorów jest Paweł Kosior. Mamy dwie grupy młodzieżowe tj. juniorów, roczniki 2001- 2003 oraz młodzików, roczniki 2007- 2009. Od września będziemy prowadzić zapisy do grup trampkarzy, roczniki 2004- 2006 oraz grupy naborowej, roczniki 2010 i młodsi.

Nową sekcją w klubie będzie grupa rekreacji ruchowej, na którą wszystkich zapraszamy. Zajęcia będą miały charakter gimnastyki połączonej z marszem i truchtem. Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu na terenie stadionu oraz otwartej siłowni „na powietrzu”, jak i pobliskim terenie leśnym. Czas trwania i intensywność treningu każdy z uczestników dopasuje do swoich możliwości.

RB: Czy przewidywane są jeszcze jakieś inwestycje w infrastrukturę obiektu?

ZR: Staramy się o pozyskanie małej trybuny dla kibiców. Kibice PKS Sanu to fenomen! Na mecze drużyny B- klasowej potrafi przyjść nawet 350 osób. Na stadionie panuje kulturalna atmosfera, więc nic dziwnego, że dopingować przychodzą całe rodziny. Znaczna część kibiców jeździ też za drużyną na mecze wyjazdowe. Kibice zasługują na komfortowe oglądanie zawodów, dlatego też, oprócz trybuny, zamierzamy wybudować toaletę wolnostojącą, która zastąpiłaby toi toi-a.

RB: Czy klub jest w stanie poradzić sobie finansowo z tymi wyzwaniami?

ZR: Ludzie pracujący na rzecz klubu wykonują to non – profit. Jedynie niewielkie pieniądze otrzymują trenerzy. Klub aby funkcjonować potrzebuje jednak środków na realizację bieżących zadań i tutaj z pomocą przychodzą lokalni sponsorzy, którym należą się ogromne podziękowania. Serdecznie zapraszamy osoby i firmy chętne do pomocy i pracy na rzecz naszego lokalnego klubu.

RB: Dziękuję za rozmowę.

W sprawie uczestnictwa w zajęciach sportowych i innych związanych z klubem można się kontaktować mailowo: [i]pkssan@kapucyni.pl

[/i]
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =