KUL- Uroczyste rozdanie dyplomów

Image

25 czerwca 85 tegorocznych absolwentów KUL odebrało dyplomy ukończenia studiów wyższych.

W roku akademickim 2018/2019 nauczanie ukończy łącznie 159 żaków. Część z nich jest już po obronach i odebrała dziś dyplomy. Wtorkowa uroczystość miała miejsce w Auli Solidarności. Wcześniej, w Kościele Akademickim, pod przewodnictwem ks. Biskupa Edwarda Frankowskiego, odprawiona została Msza Święta w intencji studentów, absolwentów i pracowników uczelni. Dalsza część uroczystości rozpoczęła się od występu chóru pod dyrekcją Edwarda Horoszki. Później głos zabrał Dziekan Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli Andrzej Kuczumow. Pogratulował on absolwentom, którzy ukończyli naukę, podziękował także za trud wykładowcom i promotorom.

- To był owocny rok. Zmieniliśmy wiele rzeczy w związku z reformą szkolnictwa. Myślę, że to będzie dobra podstawa do działania w przyszłym roku- powiedział prof. Andrzej Kuczumow.

Do przybyłych zwrócił się również prorektor KUL ds. studentów i kontaktów międzynarodowych ks. dr hab. Andrzej Kiciński, poruszając wiele ciekawych tematów. Przytoczył również słowa absolwenta KUL, prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego, który we wrześniu ubiegłego roku, przemawiając w tym samym miejscu, podkreślał jak ważny jest upór w dążeniu do celu, zaznaczając, że warto ze swojego słownika wykreślić słowa „nie da się”. Prorektor życzył absolwentom, żeby oni również ze swoich słowników wyrzucili te słowa spełniając tym samym swoje marzenia i realizując plany. Andrzej Kiciński mówił także o początkach powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli.

- Kiedy myślę o tej uczelni i o Stalowej Woli, to przypominam sobie o tym, że nazwa miasta pochodzi od słów ówczesnego ministra spraw wojskowych gen. Tadeusza Kasprzyckiego, który o planie budowy COP-u mówił, że jest to „stalowa wola narodu polskiego wybicia się na nowoczesność”. Chciałbym, żeby magistrzy zapamiętali te słowa: „stalowa wola narodu polskiego wybicia się na nowoczesność”. Nie bójcie się nowoczesności, bo nie jesteście sami, z wami jest wasza Alma Mater, jest uczelnia, a za tymi dyplomami są potwierdzone wszystkie wasze kwalifikacje- mówił prorektor.

Później przyszedł czas na wręczenie dyplomów. Po raz ostatni w Stalowej Woli odebrali je absolwenci pracy socjalnej. Dyplomy otrzymali również absolwenci pedagogiki. Po kolejnym roku akademickim ten kierunek również zostanie wygaszony. Dużą grupę kończących studia stanowili studenci prawa. Za 3 lata ostatecznie pożegnamy się i z tym kierunkiem. W dalszym ciągu nauka będzie kontynuowana na studiach technicznych. W Stalowej Woli pozostanie inżynieria środowiska i inżynieria materiałowa. Obecnie trwa rekrutacja na oba te kierunki.

Na koniec uroczystości głos zabrał przedstawiciel studentów, a następnie zabrzmiało „Gaudeamus Igitur”.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =