Wakacje na start!

Image

Stało się. Po wielu miesiącach nauki rozpoczęła się laba. Powoli pustoszeją szkoły. Jeszcze tylko odbiór świadectw, jeszcze ostatni rzut oka na ławki i wakacje.

Rok szkolny 2018/2019 rozpoczął się 4 września ub. r. Łącznie trwał prawie 37 tygodni. Doliczając weekendy, święta i „wolne” liczył 252 dni, z czego tak naprawdę na naukę przewidziano w sumie 183 długich i męczących dzionków. Biorąc jednak pod uwagę ogólnopolski strajk nauczycieli, czas zakuwania nieco się jeszcze zmniejszył.

Był to pierwszy rok, kiedy w życie weszła reforma oświaty. Po raz pierwszy od lat nie uruchomiono 1 klasy gimnazjalnej, uczniowie 6 klasy podstawówki kontynuowali naukę w klasie 7 SP.

W szkołach podstawowych prowadzonych przez miasto na pierwszy dzwonek stawiło się około 3700 uczniów. W wygaszanych gimnazjach (klasa 2 i 3), w roku szkolnym 2017/2018, uczyło się 774 gimnazjalistów. Naukę rozpoczęło ok. 500 pierwszoklasistów.

W szkołach prowadzonych przez powiat próg placówek edukacyjnych przekroczyło: 3846 uczniów szkół gimnazjalnych w 174 oddziałach oraz słuchaczy (szkoły dla dorosłych), a także 71 dzieci, które objęło wczesne wspomaganie (ZS nr 6 Specjalnych).

Rozpoczynającym wakacje życzymy wielu wrażeń i szczęśliwego powrotu po nich do szkół, uczelni i pracy oraz pięknej, wymarzonej pogody.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =