Śląsk z pięknym koncertem w mieście

Image

Zespół Śląsk dał koncert przed stalowowolską publicznością.

To był wspaniały koncert. W bazylice mniejszej w Stalowej Woli zgromadziło się wielu miłośników ludowej muzyki. Bez wątpienia Śląsk to jeden z najbardziej znanych i cenionych zespołów polskich, na koncerty którego przychodzą tłumy.

Uczta muzyczna miała miejsce za przyczyną Zarządu Regionu Ziemi Sandomierskiej NSZZ „Solidarność” i miastu. Był to koncert patriotyczno-maryjny pt. „Bogurodzica”. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny zorganizowany został w związku z uroczystym wprowadzeniem do Bazyliki Konkatedralnej w Stalowej Woli relikwii pierwszego stopnia krwi błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Uroczystości odbywają się w ramach Roku Księdza Jerzego Popiełuszki, patrona NSZZ „Solidarność”, ogłoszonego przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność”.

Koncert pieśni „Bogurodzica” ku czci Matki Boskiej tworzyły pieśni maryjne w opracowaniu Stanisława Hadyny, Romualda Twardowskiego, Janusza Stalmierskiego, Krzysztofa Dziewięckiego. Niezwykły klimat koncertu podkreślały recytacje poetyckich utworów Władysława Bełzy, Zygmunta Krasińskiego, Władysława Syrokomli, Kornela Ujejskiego oraz Juliana Tuwima. W programie znalazły się najsłynniejsze polskie pieśni maryjne, m.in.: „Bogurodzica”, „Serdeczna Matko”, „Matko Piekarska”, „Czarna Madonna”.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.