Obchody 80 Rocznicy poświęcenia Zakładów Południowych i Stalowej Woli

Image

Msza Święta, marsz ulicami Stalowej Woli i uroczysta sesja w Miejskim Domu Kultury. Tak radni świętowali 80 rocznicę poświęcenia Zakładów Południowych.

W piątek 14 czerwca 2019 roku świętowano rocznicę w gronie radnych, zaproszonych gości i mieszkańców. Po Mszy Świętej odprawionej w kościele pw. św. Floriana zebrani przemaszerowali w uroczystej defiladzie z udziałem Orkiestry Dętej Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli na plac Piłsudskiego. Tam została wciągnięta na maszt flaga narodowa, a następnie w sali widowiskowej MDK odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej. Uczestnicy wysłuchali wykładu historycznego na temat wydarzeń sprzed 80 lat, początków Stalowej Woli. Później miały miejsce wystąpienia okolicznościowe. Jeden z mieszkańców zdecydował się opowiedzieć o swoich przeżyciach z czasów swojej młodości, o czasie nauki i pracy.

Dziś nie zapomniano o budowniczych, którzy odeszli już z tego świata, to za nich się modlono, a także złożono kwiaty w hołdzie Pater Urbis Stalowej Woli przy pomniku Eugeniuszowa Kwiatkowskiego oraz pod tablicami upamiętniającymi założyciela Stalowej Woli.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.