Gmina zadbała o posiłki dla dzieci

Image

„Posiłek w szkole i w domu” to program, w ramach którego dzieci i młodzież z Stanach będą mieć zapewniony remont kuchni w swojej szkole.

Jeszcze w kwietniu tego roku Gmina Bojanów wystąpiła do Wojewody Podkarpackiego o wsparcie finansowe w ramach realizacji modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na modernizację i zakup wyposażenia do kuchni w Publicznej Szkole Podstawowej w Stanach. W dniach 15 – 30 maja 2019 r. Zespół do oceny wniosków dokonał analizy, oceny formalnej i merytorycznej, 144 wniosków organów prowadzących, dla 396 szkół, na całkowity koszt zadań w kwocie 25 891 030,13 zł, w tym na kwotę wsparcia finansowania – 20 237 246,68 zł.

Zespół zarekomendował tylko 20 wniosków organów prowadzących dla 40 szkół, do otrzymania wsparcia finansowego w łącznej wysokości 2 683 435,83 zł. Maksymalna kwota wsparcia, jaka mogła uzyskać szkoła to 80.000 zł i takie właśnie wsparcie otrzymała szkoła w Stanach. Na 396 szkół zgłoszonych do projektu nasza szkoła z Gminy Bojanów znalazła się wśród tych 40 szkół, które będą mogły wykorzystać środki rządowe na stworzenie kuchni z prawdziwego zdarzenia, która na pewno przyniesie szereg korzyści dla dzieci i zapewni komfort pracy pracownikom kuchni. W ramach planowanego wyposażenia w kuchni pojawią się m. in.: kuchnia gazowa 6-palnikowa z konwekcyjnym piekarnikiem elektrycznym, 2 kotły warzelne elektryczne o pojemności 100 l, 2 piece konwekcyjno-parowe elektryczne. Zostanie również przeprowadzony generalny remont pomieszczeń kuchennych i instalacji elektrycznej. Łączny koszt zadania to 100.000 zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.