XIX Kapucyński Piknik Charytatywny

Image

Jak co roku, na terenie rozwadowskiego klasztoru, zorganizowano Kapucyński Piknik Charytatywny. Dopisała pogoda, nie zabrakło mieszkańców całego powiatu.

Pikniki organizowane przez klasztor to nie tylko wspaniała zabawa, radość, loteria i cenne nagrody, to również szczytne cele i zbiórka funduszy na ważne przedsięwzięcia. Pierwszy Kapucyński Piknik Charytatywny odbył się w 2000 roku z inicjatywy brata Piotra Nowaka, zmarłego w wielki piątek br. oraz brata Rafała Szymkowiaka, za zgodą ówczesnego gwardiana ojca Szczepana Króla. Przez lata zbierano fundusze na różne cele: sprzęt rehabilitacyjny dla zakładu opiekuńczego, wyjazdy wypoczynkowe dla dzieciaków. Tym razem pieniądze pójdą na wypoczynek dzieci i młodzieży, jak również na remont i czyszczenie organów w klasztorze.

A wszystko rozpoczęło się o godzinie 14:00. Przez cały dzień, na wielkiej scenie działy się różne rzeczy. Był taniec, śpiew, występowały zarówno maluchy, jak i młodzież, dorośli i seniorzy. Na scenie prezentowali się: Just Dance, KT Volta, ZTE Mała Volta, Studium Wokalne Prymka, Zespół Tańca KIK, Zespół Uniwersytetu III Wieku Stalowianki, Schola Dziecięca Franusie, Chór Gaude Vitae, New Generation, Side. Gwiazdą wieczoru był Heaven Up.

Przygotowano również mnóstwo innych atrakcji, były urządzenia zabawowe, zagroda z dwoma kozami, ścianka wspinaczkowa, sprzęt wojskowy, rodzinny turniej piłki nożnej, gry i zabawy sportowe, grochówka wojskowa, jadło kapucyńskie, malowanie twarzy. Jak co roku można było zwiedzić krypty klasztorne, czy obejrzeć przyklasztorny ogród.

Sponsorem głównej nagrody (w tym roku jest nią wycieczka do Ziemi Świętej) w piknikowej loterii jest Nadsański Bank Spółdzielczy, zgodnie z wieloletnią tradycją. Pracownicy SANBanku angażują się także jako wolontariusze podczas pikniku, sprzedają ciasto i bilety na urządzenia zabawowe dla dzieci, a po zakończeniu imprezy liczą wszystkie zebrane środki.

Materiał video

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.