40 wystawa prac dzieci i młodzieży z SDK

Image

To już 40, jubileuszowa wystawa prac dzieci i młodzieży ze Spółdzielczego Domu Kultury. Znalazły się na niej dzieła wyjątkowe, artystyczne perełki tych najzdolniejszych ze zdolnych.

Wszystko to, co możemy podziwiać na wystawie powstawało w ciągu ostatniego roku. Stworzyły je dzieciaki, które na co dzień pracują szlifując swoje talenty pod okiem instruktorów. I tak jest niezmiennie już od 40 lat. Zmieniają się pokolenia, zmieniają też artyści, którzy prowadzą grupy w SDK. Od 1980 roku byli to: Maryla Stąpor, Elżbieta Przepadło- Brzezińska, Józef Sroka, Sylwester Lesiczko, Alicja Czajkowska- Magdziak, Karolina Nawrocka, Anna Sobolewska i Stanisław Świeca.

Z małych dzieci wyrosło wielu artystów, którzy kontynuowali przygodę ze sztuką i malarstwem w dorosłym życiu dzieląc się z nami swoją wrażliwością i warsztatem. Obecnie w SDK istnieje aż 11 grup w wieku od 4 do 15 lat skupiających w swoich szeregach 120 osób.

Podczas piątkowego wernisażu wystawy obecni byli: prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Artur Pychowski, członek Rady Nadzorczej SM Elżbieta Głuszec, dyrektor SDK Józef Sroka, instruktorzy: Anna Sobolewska i Stanisław Świeca, dzieci i młodzież, a także ich rodzice, ciocie, wujkowie i dziadkowie.

Dzieci z okazji jubileuszu mogą wziąć udział w konkursie na najpiękniejsze prace.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.