Mieszkanie z dużym balkonem - zobacz, jak wykorzystać dodatkową powierzchnię

Image

Balkony i tarasy mogą być piękną ozdobą każdego mieszkania. Bardzo popularnym ostatnio trendem jest aranżacja zewnętrznej przestrzeni. W tym artykule dowiemy się, jak można wykorzystać kilka metrów kwadratowych na realizację ciekawych pomysłów. Być może któraś z wymienionych propozycji stanie się inspiracją do zmian i Wasza przestrzeń zyska inne przeznaczenie niż kolejny schowek na rzeczy zbędne.

Miejsce wypoczynku na świeżym powietrzu

Kto z nas nie lubi rozpocząć dnia od kubka gorącej kawy? Ba! Kto z nas nie lubi pić kawy na świeżym powietrzu? Chyba ciężko wskazać takie osoby. Balkon może stanowić dla Ciebie idealne miejsce na rozpoczęcie dnia w towarzystwie ciepłego napoju, porannej prasy i pożywnego śniadania. Wystarczy tylko zadbać o odpowiedni stolik i kilka krzeseł, i możemy spędzać miłe chwile wraz z bliskimi, korzystając z uroków panującej na zewnątrz pogody. Jeśli mamy duży taras pomyślmy o wiklinowej kanapie, na której wygodnie możemy zasiąść, czytając ulubioną książkę. W przypadku, gdy chcemy uzyskać trochę prywatności, powinniśmy się zastanowić nad delikatnymi firanami, które zapewnią nam prywatność i będą pełniły funkcję moskitier.

Ogród w domowym zaciszu

Wszystkim pasjonatom ogrodnictwa proponujemy zagospodarowanie balkonu jako miejsca służącego do hodowli roślin. W ten oto sposób możemy stworzyć niepowtarzalny ogród, który stanie się naszą pasją oraz dodatkową atrakcją i wizytówką naszego mieszkania. Jeden z rogów powierzchni można zagospodarować dla szafki, w której będą się znajdowały wszystkie potrzebne nam przybory do pielęgnacji roślin. Decydując się na tego typu rozwiązanie, w zależności od dysponowanego miejsca, powinniśmy przemyśleć jaka roślinność powinna się tam znajdować. Dobrze uporządkowany ogród stworzy estetyczny wizerunek. Nadmierna ilość roślin i nieodpowiednie ułożenie mogą niekorzystnie wyglądać i bardzo przytłaczać wyglądem, dlatego pamiętajmy, aby odpowiednio przemyśleć nasz zielony kącik.

Dodatkowy pokój

Jeśli dysponujemy dużą powierzchnią na zewnątrz i nasze warunki mieszkalne umożliwiają przeprowadzenie zmian przestrzennych, to balkon lub taras mogą pełnić funkcje mieszkalne. Brzmi na pozór absurdalnie, jednak jeśli zapewnimy sobie wszystkie konieczne pozwolenia, możemy zyskać kolejny pokój do aranżacji. Wystarczy tylko odpowiednio wszystko zabezpieczyć przed warunkami pogodowymi i zadbać o okno uchylne, które da nam dostęp do świeżego powietrza. Zapewniając jeszcze ogrzewanie i izolację, korzystanie z nowego pokoju stanie się możliwe niezależnie od sezonu pogodowego. Polecamy wszystkim szukającym idealnego mieszkania z dużym balkonem skorzystanie z wyszukiwarki mieszkań na platformie obido.pl. Być może decydując się na jedno z nich, zagospodarujecie swój balkon lub taras stosując się do naszych wskazówek.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.