Podkarpacki Rajd Rowerowy Green Velo po raz drugi!

Image

Podobał wam się ubiegłoroczny Podkarpacki Rajd Rowerowy Green Velo? Jeśli tak, to zapraszamy na drugą edycję tej imprezy! Odbędzie się ona już 9 czerwca 2019 roku.

Organizowane przez Powiat Stalowowolski rajdy rowerowe mają wielu wiernych fanów.

– Wiemy o tym doskonale, ponieważ już od wczesnej wiosny dostajemy zapytania zarówno od byłych uczestników imprezy jak i od nowych osób, zainteresowanych uczestnictwem po raz pierwszy. To bardzo nas cieszy i przekonuje, że coroczna organizacja rajdu jest potrzebna. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego, zdrowego spędzenia czasu na dwóch kółkach. Podobnie jak w latach poprzednich nie zabraknie atrakcji dla wszystkich uczestników i na pewno każdy wróci do domu zadowolony! - zapowiada Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Przypomnijmy, że w przeszłości ta cykliczna impreza odbywała się pod nazwą Rodzinny Powiatowy Rajd Rowerowy. Z roku na rok skala i ranga tego wydarzenia jednak rosły, zostało ono dostrzeżone i docenione przez samorząd Województwa Podkarpackiego i dzięki jego wsparciu od 2018 roku organizujemy je już pod nazwą Podkarpackiego Rajdu Rowerowego Green Velo. Zmieniła się więc nazwa rajdu, ale nie zmieniają się jego cechy charakterystyczne: po pierwsze – ta impreza to nie wyścig, tylko rajd typowo turystyczny, co oznacza że przejazd będzie odbywał się w tempie rekreacyjnym. No i jak zwykle, przygotowaliśmy całe mnóstwo atrakcji dla uczestników.

– Przyzwyczailiśmy już rowerzystów do tego, że podczas naszego rajdu organizujemy dłuższy postój połączony z piknikiem oraz z konkursami. W tym roku będzie podobnie, choć atrakcji będzie nawet więcej, ponieważ w związku z tym, że postój odbędzie się w Ulanowie, na uczestników rajdu będą czekali flisacy i galary – mówi wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys.

Jeśli chodzi o trasę rajdu, to będzie ona miała następujący przebieg: Stalowa Wola – Pysznica – Kłyżów – Zarzecze – Wólka Tanewska – Ulanów – Wólka Tanewska – Zarzecze – Kłyżów – Pysznica - Stalowa Wola. Łączna odległość to ok. 56 km. – Nie bez powodu nasza impreza została objęta patronatem „Green Velo” , ponieważ w tym roku większość trasy przebiega właśnie po Wschodnim Szlaku Rowerowym „Green Velo”. W związku z tym, spore jej fragmenty będą wiodły po ścieżce rowerowej ciągnącej się wzdłuż dróg publicznych. Liczymy, że wpłynie to pozytywnie na bezpieczeństwo uczestników rajdu. Dla nas to priorytet. Dlatego zgodnie z regulaminem imprezy, bezwzględnie wszyscy będą musieli mieć na głowach kaski rowerowe. Dodatkowo w przypadku niepełnoletnich rowerzystów, do udziału w rajdzie dopuścimy tylko tych, którzy posiadają karty rowerowe i okażą je podczas zapisów, a w imprezie wezmą udział pod opieką osób dorosłych osób. Owszem, nasz rajd ma charakter rekreacyjny, ale ze względu na długi dystans, wiąże się jednak ze sporym wysiłkiem, zwłaszcza dla dzieci jak i osób starszych. Dlatego prosimy by zapisywały się tylko te osoby, które rzeczywiście czują się na siłach, żeby tę trasę pokonać – mówi Tomasz Wosk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w stalowowolskim Starostwie Powiatowym, który odpowiada za organizację rajdu.

Tradycyjnie już, start imprezy nastąpi z parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli. Zbiórka uczestników rozpocznie się o godzinie 8:30, a start przewidziany jest na godzinę 9:00.

Głównym organizatorem „Podkarpackiego Rajdu Rowerowego Green Velo” jest Powiat Stalowowolski, a współorganizatorem jest Województwo Podkarpackie. Marszałek Województwa Podkarpackiego objął również honorowy patronat nad tym wydarzeniem. Sponsorami rajdu są natomiast: Ford MH Motors Stalowa Wola, Restauracja McDonald’s Stalowa Wola, Superior Industries, Thoni Alutec, oraz Wtór-Steel Sp. z o.o. Partnerami wspierającymi powiat w organizacji rajdu, są: Województwo Podkarpackie, Gmina i Miasto Ulanów, Stalowowolski Klub Morsów „Lodołamacze”, Bractwo Flisackie pw. św. Barbary w Ulanowie, jednostka OSP w Stalowej Woli, Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Stalowej Woli, a także stalowowolski Serwis Rowerowy Cykloświat, który podobnie jak w latach ubiegłych - będzie zapewniał wsparcie techniczne uczestnikom rajdu.

Regulamin „2. Podkarpackiego Rajdu Rowerowego” można znaleźć na www.stalowowolski.pl. - Zapisy uczestników będą prowadzone w dniach od 3 czerwca 2019 r. do 7 czerwca 2019 r., lub do wyczerpania miejsc, w Starostwie Powiatowym – pokój nr 114. Ze względów organizacyjnych, liczba uczestników jest ograniczona do 250 osób. Będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

– Nie przyjmujemy zapisów telefonicznie. Z poprzednich edycji mamy doświadczenie, że wiele osób zgłaszających się telefonicznie, nie pojawiało się później na rajdzie, blokując tym samym udział innym chętnym rowerzystom. A te osoby, które przyszły zapisać się osobiście, w 99 procentach zawsze pojawiały się później na starcie - tłumaczy Tomasz Wosk.

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.