Dzień Dziecka z wędką 2019

Image

Tradycyjnie już Zarząd Koła PZW Nr 3 „Rozwadów” w Stalowej Woli zaprosił 1 czerwca wszystkie dzieci na wędkowanie z okazji ich święta. Były wspaniałe nagrody, puchary oraz poczęstunek a wszystkiemu towarzyszyła piękna pogoda.

Koło „Rozwadów” kolejny rok z rzędu zorganizowało dla najmłodszych wędkarzy i ich rodzin zawody sportowe z okazji obchodów międzynarodowego Dnia Dziecka, które odbyły się nad stawem „Oczko” w Stalowej Woli. Na liście startowej organizatorzy zapisali 40 zawodników, w tym 8 dziewcząt i 32 chłopców. Dzień wcześniej, odbyła się również akcja uporządkowania zbiornika – posprzątano i skoszono trawę.

Pogoda w tym roku nadzwyczaj dopisała, bo słońce przygrzewało, a lekki wiatr przyjemnie chłodził. Dzieciaki z bardzo dużym zaangażowaniem, przy pomocy i cennych radach dorosłych łowiły ryby. Zawody odbyły się według w rodzinnej atmosferze, jednak przestrzegano zasad fair play i co najistotniejsze "na żywej rybie".

Zmagania wyłoniły zwycięzców w trzech kategoriach (długości złowionych ryb są sumowane): dziewczęta, chłopcy i łowca najdłuższej ryby. I tak wśród dziewcząt najlepsze okazały się:

I miejsce – Kornelia Parzygnat – 443 cm

II miejsce – Sara Paluch – 416 cm

III miejsce – Olga Matenszczyk – 300 cm

W kategorii chłopców zwyciężyli:

I miejsce – Jakub Mączka – 612 cm

II miejsce – Marcel Kosierb – 391 cm

III miejsce – Jakub Jabłoński – 331 cm

Najdłuższą rybę zawodów złowiła Natalia Sałach.

Wszyscy uczestniczy zawodów zostali nagrodzeni nagrodami w postaci zabawek i przyborów szkolnych oraz słodyczami. Koło PZW Nr 3 „Rozwadów” dzięki patronom i sponsorom imprezy przygotowało także nagrody rzeczowe, sprzęt wędkarski.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.