Piknik pleciony wikliną

Image

W Rudniku nad Sanem, w wiklinowej stolicy Polski odbywało się wielkie świętowanie. To wyjątkowe targi, bo zorganizowane po raz dwudziesty.

Ostatniego maja miał miejsce wiklinowy rajd rowerowy. Przez następne dwa dni świętowano. Główną bohaterką weekendu była wiklina. Przybyłym zapewniono szereg atrakcji. Był turniej siatkówki plażowej, można było zwiedzić Centrum Wikliniarstwa i podziwiać paradę motocyklową. Nie zabrakło kulinarnych rarytasów podawanych na wiklinie. Kociołem Młynarza z kasza orkiszową cieszyły się duża popularnością.

Dla najmłodszych przygotowano park rozrywki. Dzieci mogły bezpłatnie, do woli wyskakać się, pozjeżdżać na zjeżdżalni, porzucać do celu lotkami, czy poszaleć w suchym basenie. Przez dwa dni odbyło się wiele przedstawień i koncertów. Dla każdego coś miłego.

A dla tych, którzy cenią sobie wyroby z wikliny przygotowano pokaz wyplatania. Mistrzowie pokazywali w jaki sposób tworzą prawdziwe dzieła sztuki i przedmioty codziennego użytku.

Podczas targów wikliniarskich zbierano fundusze na budowę obelisku ku czci poległych w czasie I wojny światowej rudniczan.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.