Pokazy lotnicze w Turbi

Image

W upale i pełnym słońcu odbywają się pokazy lotnicze w Turbi.

Na pokazy akrobatyczne w Turbi można dojechać darmowym autobusem. Wiele osób jednak zdecydowało się dotrzeć na miejsce własnym samochodem. Dla miłośników akrobacji lotniczych przygotowano specjalny parking. W niedzielę pogoda dopisała. Już więc rano na płycie lotniska stało około tysiąc osób. Przybyli nie tylko mieszkańcy Stalowej Woli i Gminy Zaleszany- gospodarze imprezy, ale również osoby z odległych rejonów Polski.

V Podkarpackie Pokazy Lotnicze to prezentacja ponad setki różnego typu samolotów i sprzętu lotniczego. Tu jednak liczyły się umiejętności i precyzja wykonywanych ewolucji. W niebo wzbili się nie tylko ci, co latanie ukochali ponad wszystko, ale ci, którzy to latanie uczynili sztuką. Wcześniej takie pokazany odbywały się już dwukrotnie w Mielcu oraz Jasionce i Krośnie.

Na początku zaprezentowali się: Modelarze, Piper Cub, Carbon Cub, AN-2 + 3AT3 + Cellfast, Maciej Pospieszyński, Yak18, Falcon, Stearman, Cavalon, Hatz Classic i Jurgis Kairys, a także odbył się zrzut skoczków. Podczas drugiej serii pokazów swoje umiejętności zaprezentowali: Firebirs, Łukasz Czepiela i Retro Sky Team. Oficjalne otwarcie imprezy zaplanowano na godz. 14:00. W przestworzach można zobaczyć mistrzów akrobacji lotniczych takich jak: Mustang, Wojtek Bógdał, Yak, Cellfast, Maria Muś, 3AT3 i Cavalon. W ostatnim bloku pokazów przewidziano pokaz umiejętności pilotów samolotów: Yak3, Harvard, Iskra TS-11, Mustang, Firebirds, AN-2, Biało Czerwone Iskry, Falcon, a także Macieja Pospieszyńskiego, Jurgisa Kairys, Łukasza Czepielę, spadochroniarzy i pokaz balonów.

Pokazom towarzyszą atrakcje na ziemi takie jak: Wystawa Statyczna Maszyn Lotniczych, stoiska lotnicze, edukacyjne i gastronomiczne. Wśród wystawców, zapewniających atrakcyjny czas w strefie naziemnej znajdzie się m.in. Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Przygotowano harce lotnicze i cyrkowe, warsztaty oraz animacje w wykonaniu Teatru Jednej Miny. Chętni mogą wzbić się w przestworza z pilotem i z góry obejrzeć całą okolicę.[/p]

Organizatorami V Podkarpackich Pokazów Lotniczych są: Władysław Ortyl- Marszałek Województwa Podkarpackiego, Lucjusz Nadbereżny- Prezydent Miasta Stalowej Woli i Paweł Gardy- Wójt Gminy Zaleszany. Partnerami są Aeroklub Stalowa Wola oraz Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli.

Materiał video

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.