Kto zrewitalizuje zabytkowy park w Nisku?

Image

Aż trzy firmy chcą zająć się rewitalizacją niżańskiego parku. To wspaniałe miejsce, od pokoleń jest ulubionym terenem zielonym mieszkańców.

Samorząd na odrestaurowanie pięknego parku przeznaczył wstępnie 2,7 mln zł. Chętnych podjęcia się zadania nie zabrakło, bo do przetargu przystąpiły 3 firmy. Dwie z nich chcą pracować za mniejsze kwoty. Najtańsza propozycja, bo za niespełna 2,3 mln zł, padła od firmy z Niska.[/p]

W ramach zadania ma nastąpić odnowienie samego parku, w tym pielęgnacja drzewostanu. Trzeba będzie też zadbać o faunę miejsca, czyli ptaki. Pojawią się budki lęgowe. Dla owadów postawione zostaną hotele i skrzynki gniazdowe dla trzmieli.

Część drzew jest chora i obumarła. Firma będzie musiała wyciąć suche gałęzie, pozbyć się samosiejek. W niżańskim parku znajdują się również drzewa będące pomnikami przyrody. Te okazy będą musiały przejść konserwację. W miejsce wyciętych drzew zostaną posadzone nowe. Przez teren przebiegać będzie ścieżka edukacyjna. Zlikwidowany zostanie asfalt na rzecz kostki brukowe, co nada parkowi odpowiedniego charakteru. Postawione zostaną kosze na śmieci.

Bez wątpienia atrakcją będzie punkt widokowy. Rewitalizacja zabytkowego Parku Miejskiego w Nisku potrwa do 31 maja 2021 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.