IV Otwarcie Sezonu Motocyklowego

Image

W niedzielę do Rozwadowa przyjechało wielu miłośników motocykli, trajek, quadów, by wspólnie wziąć udział w wielkim otwarciu sezonu motocyklowego.

12 maja 2019 roku uroczyście zainaugurowano sezon motocyklowy. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą odprawioną na placu za Farą, w parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Rozwadowie. Organizatorem imprezy, niezmiennie od początku, czyli od czterech lat, jest Stowarzyszenie „Przyjazna Dłoń”.

Po eucharystii, tradycyjnie poświęcone zostały pojazdy i ich użytkownicy. Życzono sobie tyle samo wyjazdów co i powrotów i przestrzegano przed szarżowaniem na ulicach. Takie coroczne spotkanie to okazja do rozmów, wymiany doświadczeń i wspólnej zabawy. Dla zmotoryzowanych i sympatyków wydarzenia przygotowano wiele atrakcji. Jedną z nich był koncert zespołu DŻEM COVER BAND.

Dużym powodzeniem cieszył się również Pokkerrun, gra, w której trzeba było wykazać się umiejętnościami, sprytem i duchem rywalizacji, zwłaszcza, że do zdobycia były cenne nagrody.

Podczas imprezy zbierane były datki na rehabilitację Łukasza Wieruckiego. Mężczyzna uległ wypadkowi motocyklowemu (na hondzie transalp) 31 sierpnia 2018 roku, podczas którego uszkodził rdzeń na odcinku C4/C5 i zmaga się z porażeniem czterokończynowym.

Punktem kulminacyjnym świętowania był jak zawsze rajd motocyklowy ulicami miasta, w którym jechało ponad 700 pojazdów. I tym razem podziwiało go wielu mieszkańców Stalowej Woli, zwłaszcza, że pogoda ku temu była wyśmienita. Lśniące maszyny przejechały przez największe osiedla miasta. Na czele kolumny podążał prezydent Lucjusz Nadbereżny w specjalnie przygotowanym na ten dzień dla niego kasku, wręczonym mu podczas dzisiejszego święta na Placu Koronacyjnym w Rozwadowie.

Materiał video

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.