Koniec strajków w Stalowej Woli

Image

Prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny przekazał informację o zakończeniu strajku w stalowowolskich szkołach podległych miastu.

Jeszcze kilka dni temu zapewniano, że nawet jeśli strajk nie zostanie zawieszony, będą obradować rady pedagogiczne, a uczniowie zostaną ocenieni. Tym samym zapewniono, że w Stalowej Woli maturzyści będą mogli przystąpić do egzaminu dojrzałości.

Jak podkreślił podczas obrad Rady Miejskiej prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny, w jedynej szkole ponadpodstawowej prowadzonej przez miasto, matury na pewno się odbędą.

- Mamy tą pozytywną informację, że z dniem dzisiejszym we wszystkich placówkach oświatowych Miasta Stalowej Woli został zawieszony strajk. Jest to zawieszenie strajku bezterminowe. Wczoraj odbyła się również klasyfikacja klas maturalnych w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym. Chciałbym bardzo podziękować z tego miejsca za tą decyzję. Dziękuję wszystkim tym, którzy w tych dniach czuwali nad uczniami, przeprowadzali egzaminy. Teraz musimy, w moim przekonaniu, wykonać wspólną pracę, aby dobry klimat w naszych placówkach oświatowych powrócił do normalności. W tym zakresie również jestem w stałym kontakcie ze związkami zawodowymi- mówi Lucjusz Nadbereżny.

W przypadku szkół prowadzonych przez powiat stalowowolskich matury również powinny się odbyć bez komplikacji.

W pierwszej kolejności tegoroczni maturzyści podejdą do egzaminu z języka polskiego, który zaplanowano na 6 maja. Następnego dnia odbędzie się egzamin z matematyki, a 8 maja z języka angielskiego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =