Strajk w szkołach podstawowych zawieszony

Image

Strajkujący pracownicy oświaty zawiesili na okres świąt strajk w szkołach. Nie jest to koniec protestu, ale przerwa wielkanocna.

Dzieci i młodzież z okazji Wielkanocy już rozpoczęli świętowanie. Wiosenna przerwa świąteczna, związana z Wielkanocą będzie trwała od 18 do 23 kwietnia (od Wielkiego Czwartku do wtorku po Poniedziałku Wielkanocnym włącznie). Druga wiosenna przerwa odbędzie niewiele ponad tydzień później – rozpocznie się w środę 1 maja i potrwa do piątku 3 maja.

Jak się dowiedzieliśmy nie wszystkie placówki edukacyjne w mieście jeszcze strajkują. Protest zawiesiły podstawówki, ale tylko na czas świąt. W środę strajk będzie kontynuowany. W szkołach gimnazjalnych protest ma charakter ciągły. Strajk został przerwany w PSP 9 i PSP 11. Nie oznacza to, że pracownicy tych dwóch szkół nie powrócą do protestu. Na razie go tam zawieszono bezterminowo. Od 24 kwietnia według planu funkcjonować ma już ZSP nr 2. Tam uczniowie po świętach mają stawić się na lekcje.

Strajku nie ma już w przedszkolach. Wcześniej odbywał się on w 5 placówkach. W pozostałych w ogóle się nie rozpoczął, ponieważ tak zdecydowali pracownicy w referendum.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =