Stalowa Wola strajkuje

Image

Pracownicy oświaty nie doszli do porozumienia z rządem. Rozpoczął się protest. Uczniowie nie przyszli do szkół.

Oflagowane placówki edukacyjne, cisza, spokój jak podczas wakacji. Tak wyglądają stalowowolskie szkoły. Dziś nauczyciele podjęli akcję protestacyjną. Rozmowy z rządem nie doprowadziły do porozumienia. Sytuacja jest nerwowa dla każdej ze stron, możliwe, że najmniej dla starszych dzieciaków, które zadowolone, mają dziś wolne. Denerwują się za to nauczyciele, którzy strajkować nie chcą, ale są zdesperowani i czują się postawieni pod ścianą, wywołani do tablicy. Zawalczyli o siebie w jedynie możliwy sposób. Po długich rozmowach, wieszaniu flag na budynkach, próbach podjęcia dialogu, przyszedł czas na ostateczne rozwiązania.

W „siódemce” cisza i spokój. Dla dzieci otwarta jest świetlica, dlatego gdyby któryś z rodziców chciał przyprowadzić swoje dziecko, jest taka możliwość. Od rana do szkoły przyszła jedynie dwójka dzieciaków i… sobie poszła. W szkole są nauczyciele i będą do godziny 16:00. Nie jest tak, że zrobili sobie wolne i czekają na lepsze wieści. Takiej opcji nie ma. W świetlicy dziś można zjeść normalny obiad.

- Zajęć lekcyjnych dziś nie ma. Zajęcia opiekuńcze w razie potrzeby są przygotowane, obiady są wydawane. Tak wygląda sytuacja w naszej szkole- mówi Dorota Rejzerewicz z PSP z OI nr 7 w Stalowej Woli, współtworząca Komitet Strajkowy Siódemki.- Jak będzie jutro, trudno powiedzieć. Strajk został rozpoczęty i ogłoszony dzisiaj, kiedy się zakończy, trudno powiedzieć.

Rodzice do sytuacji podeszli ze zrozumieniem, nie krytykują i nie są przeciwni.

- Nie spotkaliśmy się z żadnymi negatywnymi sytuacjami- mówi nauczycielka z Siódemki.

Każda osoba, która dziś wejdzie w mury placówki musi wpisać się w specjalny zeszyt. Prowadzona jest freeslots ewidencja wejść i wyjść. Wszystko jest więc pod kontrolą.

Podobnie rzecz się ma w innych placówkach edukacyjnych w Stalowej Woli. Uczniowie mają dziś wolne. Nauczyciele czekają na decyzje „z góry”.

W Stalowej Woli do strajku przystąpiły wszystkie publiczne szkoły podstawowe i szkoły średnie, a także część przedszkoli (nr 2, 4, 11, 12, 18)

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =