Kto od poniedziałku strajkuje w oświacie?

Image

Już w najbliższy poniedziałek odbędzie się ogólnopolski strajk pracowników oświaty. Kto nie będzie pracować 8 kwietnia?

Ogłoszeń o sytuacji jaka będzie mieć miejsce już w najbliższy poniedziałek próżno szukać na stronach szkół i przedszkoli. Rodzice martwią się o opiekę nad swoimi dziećmi podczas strajku. Z mapy deklaracyjnej, o której pisaliśmy już w połowie marca wynika, że na pewno zajęcia nie będą odbywać się w takich placówkach ze Stalowej Woli jak: PSP nr 12, PSP nr 9, PSP z OI nr 7, ZSP 2, ZS nr 6 Specjalnych, Przedszkole nr 12, ZSO LO, Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna, ZSP nr 1, CEZ, ZSP nr 3, a także z terenu powiatu stalowowolskiego: ZS w Lipie, PSP w Chwałowicach, ZSO w Zaklikowie, PSP w Bojanowie. W powiecie niżańskim do strajku przystąpią: PSP nr 1 w Nisku, PSP nr 3 w Nisku, PSP nr 5 w Nisku, PSP w Ulanowie i Przedszkole w Ulanowie, PSP w Kurzynie Średniej.

O sytuacji w szkołach poinformowano rodziców. Za pomocą strony internetowej o sytuacji informuje Tomasz Sekulski, dyrektor ZSP nr 2: „w związku z planowanym od dnia 8 kwietnia 2019 r. do odwołania strajkiem pracowników oświaty mogą wystąpić trudności w funkcjonowaniu pracy szkoły. Bardzo proszę o wyrozumiałość i ewentualne zapewnienie opieki swoim dzieciom. Za wszelkie niedogodności z góry przepraszam. Na bieżąco będę Państwa informował o podejmowanych decyzjach za pośrednictwem strony internetowej szkoły. Proszę również o śledzenie informacji związanych ze strajkiem pracowników oświaty w mediach.

Na stronie poszczególnych kuratoriów ukazało się przypomnienie, że „Strajk nie jest powodem do odwołania zajęć w przedszkolu lub w szkole oraz nie może stanowić przyczyny zamknięcia tych placówek". Obowiązkiem dyrektora jest zapewnienie uczniom bezpiecznego pobytu, rodzice zaś mają prawo domagać się stosownych informacji od władz placówki.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =