Dzień otwarty KUL

Image

Jak wyglądają laboratoria, w jaki sprzęt są wyposażone, co żacy robią na zajęciach, jakie stypendia czekają na wszystkich wybierających KUL w Stalowej Woli? Dzień Otwarty KUL w Stalowej Woli rozwiał te i inne wątpliwości.

Podczas Dnia Otwartego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Wydział Zamiejscowy w Stalowej Woli, pytań padało wiele. W progi stalowowolskiej uczelni, w czwartek 21 marca 2019 roku, wraz z wiosną, zawitali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych ze Stalowej Woli i okolic. Ci, którzy poważnie myślą o przyszłości mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną KUL i zobaczyć od środka jak wygląda codzienne życie studenta. A wygląda naprawdę dobrze: nowoczesna infrastruktura, bogato wyposażone pracownie, wysokie stypendia i najlepsza z możliwych kadra pedagogiczna. Do tego świetna atmosfera i wygodne akademiki.

Zainteresowanie Dniem Otwartym było duże. Przez cały dzień uczelnię odwiedziło wielu młodych ludzi. I to z myślą o nich przygotowano szereg ciekawych zajęć i wykładów. Identyfikacja tworzyw sztucznych, Zwilżalność i napięcie powierzchniowe, Suszenie i mineralizacja próbek, AutoCAD 3d, Jak badamy czystość wody?, Osiągnięcia naukowe XXI wieku – co nas czeka w przyszłości?, Co, czym i dlaczego mierzy inżynier środowiska. W programie znalazły się pokazy zastosowania urządzeń laboratoryjnych takich jak spektrofotometr, tensjometry, czy różnego rodzaju mikroskopy. Przygotowano również warsztaty, które bez wątpienia pomogą młodym ludziom optymalnie wykorzystać wiedzę na egzaminach: Skuteczne zdawanie egzaminów – krótki przewodnik, Stres i nauka a zapamiętywanie, Myślę, więc …. nie dopalam.

Przyszli studenci chętnie brali udział w zorganizowanych dla nich zajęciach, sporo też pytali, również swoich starszych kolegów o atmosferę, naukę, bogato wyposażone zaplecze laboratoryjne. Wielu z nich wkrótce rozpocznie naukę na tej właśnie uczelni.

KUL w Stalowej Woli zaprasza maturzystów na studia I stopnia: Inżynieria Materiałowa, studia I i II stopnia: Inżynieria Środowiska. Studenci mają możliwość odbycia płatnych staży w lokalnych przedsiębiorstwach. Dodatkowo, oprócz stypendiów oferowanych przez uczelnię, każdy żak otrzymuje stypendium Prezydenta Miasta Stalowa Wola w wysokości 300 zł miesięcznie.


Obrazek
Suszenie i mineralizacja próbek

Obrazek
Stres i nauka a zapamiętywanie

Obrazek
Zwilżalność i napięcie powierzchniowe

Obrazek
Co, czym i dlaczego mierzy inżynier środowiska

Obrazek
Skuteczne zdawanie egzaminów

Obrazek
Identyfikacja tworzyw sztucznych

Obrazek
Jak badamy czystość wody?

Obrazek
Jak badamy czystość wody?

Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona