VII Noworoczny Turniej Szachowy

26.01.2019 roku odbył się VII Noworoczny Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli, którego organizatorem był Katolicki Klub Sportowy „Victoria”.

Rozgrywki szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. W zawodach wystartowało 50 uczestników ze: Stalowej Woli, Jastkowic, Niska, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Przeworska, Rzeszowa, Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Sandomierza, Kolbuszowej, Zabrnia, Janowa Lubelskiego, Luvartowa oraz z Krosna. Wśród zawodników zdecydowany prym wiedli najmłodsi adepci gry szachowej. Pozostałą grupę stanowili seniorzy. Duże zainteresowanie dzieci tą „królewską grą” wskazuje na to, iż szachowa dyscyplina wśród najmłodszych cieszy się coraz większą popularnością na terenie Gminy Stalowa Wola.

Rozgrywki szachowe zostały rozpoczęte o godzinie 10:00 a zakończyły się o godz. 14:00. Zawodnicy za zajęcie czterech najwyższych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali wartościowe nagrody rzeczowy i dyplomy. Dodatkowo zwycięzcy w poszczególnych grupach otrzymali puchary. Pozostali zawodnicy i zawodniczki otrzymali dyplomy uczestnictwa.

Zwycięzcą zawodów w kategorii w Grupie Open została zawodniczka UKS Orlik Rudnik nad Sanem Barbara Trybowska, 2 miejsce zajął Kacper Kłok z Uranii Krosno, z kolei 3 Krzysztof Socha z UKS SP 1 Leżajsk, 4- Mirosław Kiełb.

W klasyfikacji wiekowej 2003- 2008 1 miejsce zajęła Patrycja Zygmunt z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 2- Julia Giemza z klubu IMUKSz Debiut Ostrowiec Świętokrzyski, 3- Izabela Tokarz z Gambit Przeworsk, 4- Filip Gemzik.

W klasyfikacji wiekowej 2009 i młodsi premiowane miejsca zajęli: 1- Miłosz Mazurkiewicz z UKS SP 1 Leżajsk, 2- Tomasz Procnal z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, 3- Mieczysław Kruk – Kida z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, a 4- Kamil Mierzwa z UKS Orlik Rudnik nad Sanem.