Ranking "Perspektywy". Które licea i technika są najlepsze?

Image

Po raz 21 "Perspektywy" opublikowały ranking najlepszych liceów i techników w Polsce. Sprawdź, jakie placówki w naszym regionie wypadły w nim najlepiej.

W tegorocznym rankingu "Perspektywy" wzięto pod uwagę dane 2126 liceów ogólnokształcących i 1731 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2018 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Najlepsze technika w Polsce, w województwie i mieście

Na pierwszym miejscu rankingu, wśród techników w Polsce, znalazło się warszawskie Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT. Drugie miejsce zajmuje Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie. Trzecim technikum w Polsce jest Technikum nr 7 w ZSE-M w Nowym Sączu.

Na Podkarpaciu prym wiedzie Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 z Jarosławia. Na drugim miejscu znalazło się Technikum nr 5 w ZS Ponadgimnazjalnych w Krośnie. Trzecią lokatę zajmuje Technikum nr 2 w ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy.

Najlepszym technikum w Stalowej Woli jest Technikum w ZSP nr 3 im. Króla J. III Sobieskiego, które uplasowało się na 18 miejscu wśród techników w województwie. dzięki temu „Ekonomik” zyskał tytuł "BRĄZOWEJ SZKOŁY 2019". Na 26 miejscu na Podkarpaciu plasuje się Technikum w ZSP nr 1 im. gen. Wł. Sikorskiego. Ta placówka również zdobyła tytuł "BRĄZOWEJ SZKOŁY 2019".

W pierwszej pięćdziesiątce techników na Podkarpaciu znalazły się jeszcze dwie stalowowolskie szkoły: na 41 miejscu- Technikum w ZSP nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli i na 43 Technikum w Centrum Edukacji Zawodowej.

Najlepsze licea w Polsce, w województwie i mieście

Ogólnopolski ranking "Perspektywy" wśród liceów otwiera XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Na drugim miejscu uplacowało się XIII LO w Szczecinie. Trzecią lokatę zajmuje V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

Na Podkarpaciu pierwsze miejsce w rankingu zajmuje niezmiennie LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie. Tuż za nią plasuje się I Społeczne LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu. III lokatę zajmuje I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.

W rankingu wojewódzkim znalazły się dwa licea ze Stalowej Woli. Oba uzyskały tytuł "SREBRNEJ SZKOŁY 2019". Na 11 miejscu na Podkarpaciu uplasowało się Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Stalowej Woli. Na 13 pozycji znalazło się Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w ZSO nr 2.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =