Tlenek węgla zabija. Wygraj czujnik! Bądź bezpieczny

Image

Razem w firmą ProTech, zajmującą się sprzedażą detektorów czadu, ogłaszamy konkurs. Do wygrania 5 czujników. Produkty pochodzą od sprawdzonych producentów i posiadają niezbędne certyfikaty.

Tlenek węgla, popularnie zwany czadem, to cichy zabójca. Jest bezbarwny, bezwonny i możliwy do wykrycia jedynie przy pomocy czujnika, który każdy kto ma w domu instalację gazową, powinien posiadać. Takie czujniki skutecznie alarmują o śmiertelnym zagrożeniu poprzez uruchomienie sygnału dźwiękowego, dzięki czemu od razu wiadomo, że coś dzieje się niepokojącego. Ostatnio zatruć czadem w naszym regionie (również przypadek śmiertelny) odnotowano sporo. Bezpieczeństwo kosztuje tak niewiele. Życie wielu osób udałoby się uratować dzięki małemu urządzeniu.

Konkurs z nagrodami. Do wygrania 5 czujników

Firma ProTech ufundowała dla naszych czytelników 5 detektorów czadu. Wystarczy wziąć udział w konkursie i odpowiedzieć na pytania.

1. Gdzie powinno się montować czujnik czadu? (krótki opis)

2. Co to jest czad? (opis max 3 zdania)

3. Czy w bloku/domu może występować czad? (Tak/Nie). Jak tak, to w jakiej sytuacji?

Odpowiedzi można nadsyłać do końca stycznia pod adres e-mailowy: konkursy@stalowemiasto.pl

Po zakończeniu konkursu zostanie wybranych 5 osób, które otrzymają od firmy ProTech czujnik. Pozostali, na hasło StaloweMiasto, będą mogli zamówić czujnik z 10% rabatem.

Czujniki można także zamawiać (odbiór osobisty po kontakcie telefonicznym) kontaktując się z przedstawicielami firmy: Omar Hejaz, tel. 692-909-088, Racławice, ul. Rudnicka72, 37-400 Nisko lub Wiktor, tel. 790-248-940, 37-450 Stalowa Wola lub za pośrednictwem strony internetowej:

www.protech-stalowawola.pl

Kilka informacji o czujniku czadu/ tlenku węgla (zabójczego gazu CO) z wyświetlaczem LCD

Nowoczesny BEZPRZEWODOWY, zaawansowany technologicznie czujnik tlenku węgla (CO).

Wysoka czułość dzięki nowoczesnemu sensorowi elektrochemicznemu.

Panel LCD wyświetla komunikaty (np. o niskim stanie baterii czy awarii) oraz poziom gazu (czadu) w zakresie od 0 do 999PPM*. Przekroczenie poziomu tlenku węgla sygnalizowane jest poprzez diody LED oraz bardzo głośny sygnał dźwiękowy (85dB).

Autonomiczny (pracujący niezależnie, zasilany 3 bateriami) czujnik do wykrywania śmiertelnego, niewidzialnego, bezwonnego tlenku węgla (CO) zwanego potocznie CZADEM lub "Cichym Zabójcą"

Czujnik po wykryciu tlenku węgla włącza syrenę alarmową oraz sygnalizację wizualną (czerwona dioda).

Pamiętaj, że czujnik wykrywa zagrożenie tam, gdzie jest zamontowany, dlatego ze względów bezpieczeństwa zalecamy montaż nie tylko w sypialni, ale także na korytarzu itp.).

Urządzenie nie jest drogie, a może uratować życie.

CERTYFIKATY: CE, ROHS

Po wykryciu zagrożenia czujnik załącza bardzo głośny alarm (85dB).

Dodatkowo zapala się czerwona dioda.

Alarm wyłączamy poprzez przyciśnięcie przycisku Reset/Test.

Przycisk ten służy także do sprawdzenia prawidłowości działania czujnika. Stan sensora, baterii oraz wewnętrznych obwodów jest stale monitorowany.


Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona