Czego dla Stalowej Woli życzą sobie dzieci?

Image
103 to liczba listów do Świętego Mikołaja, które napisały dzieci ze stalowowolskich szkół podstawowych w ramach konkursu „Co Miasto Stalowa Wola powinno otrzymać w prezencie od Świętego Mikołaja?”. Jak co roku, hojny Święty nie miał łatwego wyboru, bo wyobraźnia dzieci nie zna granic. Zdecydował jednak, że wyróżni pisany wierszem list uczniów klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 12.

Kryte całoroczne lodowisko, park trampolin, Aquapark, planetarium, zoo, place zabaw,park dla psów, zjeżdżalnie na basenach, baśniowy ogród, Leśny Park Niespodzianek, schronisko, fontannę multimedialną, wesołe miasteczko, ale również pomoc dla bezdomnych i udogodnienia w mieście dla niepełnosprawnych. Te i wiele więcej marzeń mali stalowowolanie zawarli w listach do św. Mikołaja. Hojny Święty wybrał jednak list napisany przez czwórkę dzieci, który łączy wszystkie te życzenia. Konkurs „Co Miasto Stalowa Wola powinno otrzymać w prezencie od Świętego Mikołaja?” wygrali uczniowie klas pierwszych z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12: Zuzanna Kłykocińska, Lilia Kruk, Małgorzata Myszka i Oliwier Otto, którzy marzą o tym, żeby Stalowa Wola była szczęśliwym miastem. I to oni wraz z Lucjuszem Nadbereżnym Prezydentem Miasta Stalowej Woli dokonają uroczystego włączenia iluminacji świetlnych w najbliższą niedzielę 16 grudnia podczas Miejskiej Wigilii.

Święty Mikołaj zdradził nam, że jak co roku był pod ogromnym wrażeniem pracy i pomysłów dzieci. Nie ukrywa, że listy były bardzo wzruszające, a także pouczające i będzie chciał w kolejnych latach zrealizować życzenia dzieci. Prosił nas też, żeby przekazać wszystkim uczestnikom konkursu podziękowania, że był określany w listach jako ten, który czyni dużo dobrego dla Stalowej Woli. Najbardziej go cieszy, że dzieci dostrzegają, że miasto dla nich pięknieje i staje się bardziej przyjazne.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.