Ile będzie zarabiał prezydent Stalowej Woli?

Image

Podczas sesji Rady Miasta uchwalono wysokość pensji prezydenta miasta.

Wynagrodzenie Lucjusza Nadbereżnego, który głosami mieszkańców będzie prezydentem w kolejnej kadencji będzie wynosiło, bez dodatku stażowego, 9 tysięcy 940 złotych brutto. Uzasadnienie do tej propozycji przedstawił Stanisław Sobieraj, przewodniczący RM.

- Przez te lata dał się poznać jako dobry gospodarz. Wszystkie zobowiązania, które obiecał, dotrzymał słowa. Został wybrany na kolejną kadencję, która będzie teraz trwała 5 lat. Buduje nowoczesną Stalową Wolę dla mieszkańców. Dba o pozyskiwanie środków zewnętrznych. Często pracuje nad tym, co by zrobić żeby było lepiej dla naszych mieszkańców. To jest kosztem nie tylko jego, ale i rodziny, zdrowia, przyjaciół. Wnioskuję do wysokiej rady o przegłosowanie stawki, która będzie wynosić 7 tys. 400 zł na rękę- mówił Stanisław Sobieraj.

Uwagi co do słów wypowiedzianych przez przewodniczącego miała wprawdzie opozycja, ale uchwałę przegłosowano bez dyskusji. Wysokość zarobków prezydenta uchwalono 16 głosami „za”, 2 „przeciw” i 5 „wstrzymującymi się”.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.