Wrócili z Rimini, jadą do Rimini

Image

W rozwadowskim "Ekonomiku" nieprzerwanie realizują projekt za projektem.

„Mobilny uczeń dziś - to fachowiec jutro" to tytuł następnego, realizowanego w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Uczniowie wrócili z Rimini we Włoszech, gdzie, wraz z opiekunami przebywali na trzytygodniowych stażach zawodowych. Promotorzy wyjazdów podkreślają, że zawsze najważniejszym celem projektu jest podniesienie praktycznych umiejętności i kompetencji zawodowych oraz językowych uczniów. Tym razem wyjechało 22 uczniów ZSP Nr 3, którzy zapoznali się z wymogami europejskiego rynku pracy oraz jego strukturą. Taki wyjazd to także okazja do promowania atrakcyjności szkolnictwa zawodowego oraz zwiększanie przedsiębiorczości wśród uczniów. Beneficjenci musieli odnaleźć się w obcym kraju i w nowym miejscu: handlowcy odbywali staże w sklepach usytuowanych w samym centrum Rimini, ekonomiści natomiast w biurze, gdzie zajmowali się rozliczeniami, technicy żywienia pracowali w restauracjach (przeprowadzali obróbkę wstępną owoców morza, przygotowywali włoskie dania i desery, między innymi tiramisu - dosłownie: pociągnij mnie go góry, w przenośni popraw mi humor).

Uczestnicy stażu wywieźli także inne wrażenia, o czym opowiadają w szkole: wycieczka do Wenecji, zwiedzanie San Marino, po południu „plażing”…

A w Ekonomiku już przygotowują się ci, którzy wyjeżdżają w maju 2019 r. do Rimini oraz Portsmouth (Anglia).

artykuł sponsorowanyKomentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona