Rok akademicki 2018/2019 rozpoczęty

Image

W poniedziałek 22 października miała miejsce uroczysta inauguracja roku akademickiego. KUL przywitał nowych żaków w murach uczelni.

Przed nimi kilka lat nauki, trudy i wytężona praca, która kiedyś przyniesie spodziewane efekty. Przed nimi również najpiękniejsze lata w życiu, poznawanie nowych osób, rozwój duchowy, żakowskie figle i harce. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II miał dziś swoje święto. Po Mszy Świętej w auli inżynierii środowiska w poczet studentów wpisano kolejnych młodych ludzi. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego wysłuchano przemówień i sprawozdania za rok akademickie 2017/18.

Następnie miała miejsce immatrykulacja studentów. W tym roku uczelnia pozyskała na inżynierię materiałową i inżynierię środowiska łącznie 20 studentów. A, że warto studiować kierunki techniczne w Stalowej Woli. O tym przekonuje dziekan wydziału.

- Podejrzewam, że może młodzi ludzie nie wierzą, że na KUL-u kierunki inżynieryjne mogą być w ogóle prowadzone i to na dobrym poziomie, bo rzeczywiście poziom jest bardzo dobry. Liczymy na to, że będzie więcej tych studentów i kiedyś do nas się przekonają, zwłaszcza, że nasi absolwenci nie mają żadnych kłopotów z zatrudnieniem- mówi prof. Andrzej Kuczumow.

Wykład inauguracyjny pt. „Oddziaływanie wybranych leków na albuminę obecną w moczu ludzkim” wygłosił Rafał Kuziora.

Gaudeamus igitur rozgrzało wszystkie serca…

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =