Co tam świta w oświacie?

Image

W świat nauki na nowych zasadach wchodzi łącznie 5213 dzieciaków. Co nowego pojawiło się w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2018/2019?

W stalowowolskich przedszkolach przebywa 1,5 tys. dzieciaków. W oddziałach przedszkolnych, które są prowadzone w szkołach uczy się 203 małych mieszkańców nie tylko naszego miasta, łącznie w szkołach podstawowych przebywa na co dzień 4185 uczniów. Do pierwszej klasy zapisano 505 pociech. W gimnazjach pozostało jeszcze 412 młodych ludzi nieobjętych reformą. W szkole średniej prowadzonej przez miasto (SLO) kształci się 616 uczniów. W mieście działają także jednostki niepubliczne, które korzystają z dotacji budżetu miasta. Na tę pulę składa się 9 niepublicznych przedszkoli, z których korzysta 359 dzieci, 159 uczniów chodzi do Społecznej Szkoły Podstawowej, 123 młodych ludzi pobiera naukę w Katolickiej Szkole Podstawowej, 129 w Katolickim Gimnazjum.

Podczas wakacji w placówkach będących pod opieką miasta dokonano 42 remonty za ponad 1,5 mln zł. To jak mówił podczas czwartkowej sesji Rady Miasta prezydent Lucjusz Nadbereżny, zmiany niewielkie. Oprócz nich prowadzone są duże remonty modernizacyjne, budowlane za duże pieniądze. Ostatnio zakończona i zgłoszona do odbioru była inwestycja pn. rozbudowa hali gimnastycznej przy SLO (zadanie za blisko 2,5 mln zł, 33% wydatków pokryło ministerstwo sportu i turystyki). Przewidziano również całkowitą modernizację wraz z zapleczem kuchennym stołówki w PSP 11 (za ponad 1 mln zł). Środki przekazano także na remont instalacji CO, kanalizacji deszczowej.

Pieniądze w kwocie 3,5 mln zł popłyną również z ministerstwa sportu do PSP 3 na rozbudowę szkoły (hala sportowa z widownią, zaplecze szatniowe, siłownia, sala do zajęć korekcyjnych, fitness, siłownia).

Od września jest też wdrażany projekt zajęć dodatkowych dla dzieci i młodzieży, Stalowa Sowa, co pozwolić ma na lepsze przygotowanie młodych ludzi do dalszej edukacji.

To pierwszy taki rok szkolnym, w którym jest też wdrażany program Dobry Start, z którego można się ubiegać o 300 zł na wyprawkę szkolną. Takich wniosków wpłynęło około 4 tys. i większość z nich już została rozpatrzona. Świadczenie już wypłacono na 5,4 tys. dzieci.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =