8 powodów, dla których warto studiować kosmetologię!

Image

Chcesz mieć własny salon kosmetyczny? Myślisz o zawodzie wizażysty lub charakteryzatora? A może marzysz o własnej marce kosmetyków? Twoje marzenia mogą się urzeczywistnić szybciej niż myślisz. Poznaj 8 powodów, dla których warto wybrać KOSMETOLOGIĘ w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

1. Dynamiczny rozwój rynku towarów i usług kosmetycznych sprawia, że w ostatnich latach zwiększyło się zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny kosmetologii.

2. We WSIiZ współpracujemy z firmami będącymi liderami rynku kosmetycznego. Partnerami kierunku są Bielenda Proffesional oraz Ziaja, dzięki czemu masz pewność, że program studiów odpowiada potrzebom najlepszych pracodawców.

3. Podczas zajęć będziesz pracować na kosmetykach dostarczanych przez naszych partnerów.

4. Uczelnia organizuje liczne spotkania z przedstawicielami firm z branży kosmetycznej, dzięki którym możesz rozwijać umiejętności, wyznaczać kierunki rozwoju i poznać potencjalnych pracodawców.

5. Podczas studiów przygotujemy Cię do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów: kosmetologów, dermatologów, chemików, wizażystów i fizjoterapeutów, właścicieli gabinetów i firm, które z sukcesami prosperują na rynku.

6. Zawodu nauczysz się pracując w specjalistycznych laboratoriach: Laboratorium kosmetologii pielęgnacyjnej i upiększającej, Laboratorium Chemii Kosmetycznej oraz Laboratorium Mikrobiologii i Histologii.

7. Na kosmetologii we WSIiZ prowadzimy unikatową w skali Podkarpacia specjalność – technologię wytwarzania kosmetyków. To wiedza niezbędna kadrze zarządzającej w branży kosmetycznej, ale również właścicielowi salonu czy handlowcowi. Dzięki rozbudowanym kursom praktycznym z chemii kosmetycznej, receptury kosmetycznej, towaroznawstwa i oceny produktów kosmetycznych zostaniesz przygotowany do opracowywania własnych receptur, a to pozwoli Ci to na prowadzenie własnej produkcji oraz dystrybucji. Nauczymy Cię wytwarzania kosmetyków.

8. Studiując kosmetologię we WSIiZ nauczysz się również posługiwania się bazami patentowymi.To ułatwi Ci wyszukiwanie istniejących patentów i pokaże, jak zgłasza się nowe produkty do Urzędu Patentowego. Jest to szczególnie istotne dla ochrony opracowywanych receptur.

Przekonaliśmy Cię? Jeśli nadal masz wątpliwości, wejdź na stronę www.wsiz.rzeszow.pl/kosmetologia i dowiedz się więcej o studiach na kierunku KOSMETOLOGIA w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Artykuł promocyjny

Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona