Podróżnicy, którzy ukochali cały świat- wywiad

Image

Jolanta Rydkodym i jej syn- Jakub to podróżnicy, których pasją jest poznawanie nowych ludzi i kultur. Pasjonaci wycieczek, wędrowania, zwiedzania dzielą się z nami swoimi wrażeniami.

Przygodę z nieznanym rozpoczęli od Polski. Gdy Jakub był małym chłopcem rodzinnie wyjeżdżali w Bieszczady. Później przyszedł czas na dalsze podróże. Kuba pierwszą samodzielną wyprawę odbył wraz z uzyskaniem pełnoletniości. Później były wyjazdy w góry, a potem za granicę. By poznawać świat jak najtaniej korzystał z tanich biletów lotniczych lub jechał autostopem. Byle dalej, byle ciekawiej, byle nie siedzieć w domu, byle nie marnować czasu na zwyczajność. Najpierw podróżowaniem po Polsce Jakuba zaraziła mama, później syn namówił mamę na dalsze wyjazdy.

A kiedy podróż dobiegała końca przyszedł czas na pisanie podróżniczych blogów. Mottem Jolanty Rydkodym są słowa Stefana Żeromskiego „Kto chce, szuka sposobu, Kto nie chce, szuka powodu”. Jeśli czegoś bardzo się pragnie, można to osiągnąć. Przeszkodą nie są wtedy pieniądz, praca, dom, różne zajęcia, samotność. Przeszkody da się ominąć i wyruszyć w podróż w nieznane, nawet samotnie, nawet z ograniczonym budżetem. Liczy się chęć życia, poznawania nowego i żyłka wędrowca.

Zapraszamy do obejrzenia ciekawego wywiadu z ludźmi, którzy mają do opowiedzenia historie niecodzienne, niezwykłe. Rozmowę przeprowadził Jacek Marchewka.

Blogi naszych gości:

Jolanty Rydkodym : http://jolar(...)nie.html

Jakuba Rydkodyma: http://plecakwspomnien.pl/

Materiał video

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.