Jak uczyć się języka szybko i sprawnie

Image

We współczesnym świecie znajomość języków obcych to podstawa, aby zdobyć lepszą pracę czy czuć się swobodnie na zagranicznych wakacjach. Angielski stał się standardem, jednak inne języki, jak niemiecki, chiński czy hiszpański, szybko go doganiają. Jak więc uczyć się języka szybko i sprawnie, ale tak, żeby pamiętać słówka jak najdłużej? Czy znajomość języków obcych może być dla nas ułatwieniem?

Bądź systematyczny

Przede wszystkim musimy sobie uświadomić, że języka obcego trzeba używać. Nawet jeżeli będzie to tylko obejrzenie filmu z oryginalną ścieżką dźwiękową czy przeczytanie gazety, takie działania pomogą nam w uniknięciu zapominania niewykorzystywanych słówek czy zwrotów. Możemy również zaopatrzyć się w fiszki, czyli małe karteczki z krótkimi informacjami, dzięki którym możemy sprawnie i regularnie utrwalać wiedzę, wykorzystując je np. przez kwadrans dziennie. Więcej na temat efektywnego wykorzystywania fiszek w procesie nauki języka obcego można przeczytać pod adresem https://fiszk(...)ieckiego

Mów jak najwięcej

W większości przypadków największą barierą, z jaką się zmagamy podczas nauki języka, jest mówienie. Ponieważ od dziecka uczymy się w szkole, że wszystko powinno być idealne, często mamy opory przed mówieniem, nie chcemy przypadkiem się zająknąć czy pomylić słówka - to bardzo duży błąd. Warto pamiętać, że nawet rodowici Niemcy czy Amerykanie też nie mówią idealnie w swoim języku i często używają slangu czy popełniają drobne błędy. Jeżeli uda nam się przemóc do rozmowy z native speakerem na lekcjach lub podczas wakacji, wykonamy bardzo duży krok w kierunku płynnego opanowania języka. Jeżeli mamy znajomych za granicą, możemy ich również poprosić o odpytywanie ze słówek, najlepiej w formie przedstawionej na filmie:

Materiał video

Dlaczego warto się uczyć?

Język obcy może nie tylko pomóc nam w znalezieniu lepszej pracy. Jeżeli wyjeżdżamy na wakacje lub służbowo za granicę, znajomość chociaż podstawowych zwrotów pomoże nam poczuć się pewniej, a także nastawi do nas pozytywnie spotykanych po drodze tubylców. W końcu zdecydowanie łatwiej jest pytać o drogę nawet najprostszym angielskim czy niemieckim, niż samemu próbować ją znaleźć - zajmie nam to dużo mniej czasu, a także jest szansa, że podejmiemy rozmowę z naprawdę wartościowymi i ciekawymi ludzi.

Inne powody, dla których warto znać języki obce, można znaleźć pod adresem http://powia(...)ieckiego


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =