Stanisław Łańcucki: Mistrz, który „okrążył Ziemię” 4 razy

Image

Wielokrotnie brał udział w zawodach europejskich i międzynarodowych, jest zawodnikiem Stalowowolskiego Klubu Biegacza, Mistrzem Europy i Świata Weteranów.

Stanisław Łańcucki przygodę ze sportem rozpoczął już jako młody chłopak, w Kraśniku, gdzie mieszkał, a że miał predyspozycje do biegania został zauważony przez trenera kraśnickiej Stali. Później zaproszony został do kadry województwa lubelskiego, gdzie odnosił sukcesy, a następnie przez rok reprezentował puławską Wisłę. Okres wojska spędził w warszawskiej Legii.

Po skończeniu kariery wyczynowej nie zaprzestał przygody z bieganiem. Startował z sukcesem w biegach dla weteranów w różnych częściach świata. Reprezentował Polskę.

Trzeba tu wspomnieć, że w swoim dorobku Stanisław Łańcucki ma nie tylko wiele medali, pucharów, a na koncie zwycięstw w różnych zawodów, jest też wielokrotnym Mistrzem Świata weteranów (Masters), a to nie lada sukces i duma. Co czuje się stojąc na podium i śpiewając hymn Polski? Czy warto trenować dla tych chwil? Co na to rodzina? Ile wyrzeczeń kosztuje osiągnięcie sukcesu? Jak zacząć przygodę z bieganiem? Jak zostać członkiem Stalowowolskiego Klubu Biegacza?

Zapraszamy do obejrzenia ciekawego wywiadu ze Stanisławem Łańcuckim, z mistrzem, który jak sam mówi, „okrążył już Ziemię” prawie cztery razy, rozmawia Jacek Marchewka.

Materiał video

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.