Tragedii nad wodą można uniknąć. Wywiad z Jarosławem Niedbałowskim

Image

Nasz gość, jest nie tylko ratownikiem wodnym, ale i trenerem pływania, a także zawodnikiem Master. Z czym musi mierzyć się na co dzień, jak został ratownikiem?

Jarosław Niedbałowski na co dzień dba o to, by wypoczynek i zabawa osób spędzających czas nad wodą były bezpieczne, a wspomnienia wakacyjne jedynie przyjemne. Wiele osób przychodzących kąpać się w basenach, rzekach, morzu, jeziorach uważa, że tragedie ich nie dotyczą, bo ich umiejętności pływackie są świetne. Tymczasem każdego roku dochodzi do wielu wypadków, skutkiem których jest trwałe kalectwo lub śmierć. Alkohol, czasem narkotyki, brawura, zabawa, która wymyka się spod kontroli, skoki na główkę i popisywanie się przed innymi to najczęstsze przyczyny tragedii.

Jarosław Niedbałowski w swoim życiu widział i przeżył już wiele. Ratownik nad wodą ma sporo pracy. Nie raz ratuje życie ludzkie, ale głównie pracuje po to, by tym tragediom zapobiegać, interweniować wszędzie tam, gdzie rozbawiony człowiek traci poczucie odpowiedzialności za siebie i innych.

Jakie błędy popełniają kąpiący się? Jak bezpiecznie korzystać z uroków lata i bawić się tak, by do domu powrócić szczęśliwym? Co zrobić by zostać ratownikiem wodnym? Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z naszym gościem.

Materiał video
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.