Absolwenci KUL odebrali dyplomy

Image

26 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2017/18 w Wydziale Zamiejscowym KUL w Stalowej Woli.

Tradycyjnie uroczystości związane z zakończeniem roku akademickiego rozpoczęły się od przemarszu ubranych w togi pracowników i absolwentów uczelni. Świętującym ten wyjątkowy dzień przygrywały werble. Trasa wiodła z budynku Inżynierii Materiałowej przy ul. Kwiatkowskiego do Kaplicy Akademickiej. Następnie została odprawiona Msza Święta, a tuż po niej, w Auli Solidarności rozpoczęła się uroczystość akademicka. Zgromadziła ona społeczność uczelnianą, absolwentów i ich rodziny.

Jak podkreślił podczas przemówienia prorektor KUL ks. dr hab. Andrzej Kiciński, absolwenci uczelni odbierający będące zwieńczeniem ich edukacji dyplomy, przejdą do historii.

- Jesteście rocznikiem specjalnym, wyjątkowym i historycznym dlatego, że uczelnia obchodzi 100- lecie istnienia. Was będzie się pamiętać- przekonywał prorektor.

ks. Andrzej Kiciński podkreślił, że aktualne badania obrazują, że w obecnych czasach dorosły człowiek nawet siedmiokrotnie zmienia pracę. Należy się więc przygotować na to, że pierwsze zdobyte zatrudnienie, choć będzie ważnym doświadczeniem życiowym, nie będzie trwać całe życie. Absolwent będzie musiał odnajdywać się w różnych realiach, w różnych miejscach. Prorektor przytoczył także przykład jednego ze studentów, który otrzymał pracę w Waszyngtonie dzięki napisanej przez siebie pracy magisterskiej. Pracodawca po zapoznaniu się z nią od razu zatrudnił mężczyznę. Warto więc mieć wiarę we własne możliwości.

- Życzę wam żebyście te wasze dyplomy zawsze pokazywali z dumą pracodawcom- mówił prorektor.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie dyplomów magisterskich przez ks. dr hab. Andrzeja Kicińskiego. Dyplomy odebrali absolwenci kilku kierunków: pedagogiki, socjologii, inżynierii materiałowej oraz prawa.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =