300 zł dla każdego ucznia na wyprawkę szkolną

Image

Jeszcze w tym roku każde uczące się w szkole dziecko (do 20 roku życia) otrzyma jednorazowe wsparcie na wyprawkę szkolną w wysokości 300 zł. Program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci. Wsparcie obejmie blisko 4,6 mln uczniów.

– Zarówno przy programie „500+”, tak samo w przypadku świadczenia „Dobry Start – 300 zł dla ucznia”, cieszę się, że będziemy mogli pomóc rządowi wdrożyć ten bardzo potrzebny i oczekiwany program. Bez wątpienia, dla wszystkich rodziców, początek roku szkolnego to okres wzmożonych wydatków, a wsparcie pozwoli na lepsze przygotowanie się uczniów do szkoły. Dołożymy wszelkich starań, aby środki jak najsprawniej trafiły do naszych Mieszkańców– mówi Lucjusz Nadbereżny, Prezydent Miasta Stalowej Woli.

TROCHĘ SZCZEGÓŁÓW

Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia. Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić matka, ojciec lub opiekun dziecka. Wniosek o świadczenie dla dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej. W przypadku wyprawki szkolnej „300 plus” nie obowiązuje kryterium dochodowe.

Wniosek o świadczenie „Dobry Start” – podobnie jak wniosek o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” – można składać on-line już od 1 lipca przez stronę internetową empatia.mrpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną oraz od 1 sierpnia drogą tradycyjną (w formie papierowej). Wniosek należy złożyć do 30 listopada. Wniosek będzie można składać w tych samych instytucjach, co wniosek o 500+, czyli w urzędzie miasta lub gminy, ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce wyznaczonej w gminie. W przypadku Stalowej Woli będzie to Urząd Miasta przy ul. Wolności 7. Wniosek o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej trzeba złożyć w powiatowym centrum pomocy rodzinie.

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy zostanie złożony w kolejnych miesiącach, pomoc do rodziny trafi w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku. 300 zł nie będzie przysługiwać na dzieci uczące się w przedszkolu oraz realizujące roczne przygotowanie szkolne (tzw. zerówka) w szkole lub przedszkolu.

Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie:

www.mpips.gov.pl/DobryStart


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =